Najlepsze klawiatury gamingowe do 100 złotych – Krux, Genesis, Silver Monkey. Najlepsze klawiatury gamingowe
Spis treści
Najlepsze klawiatury gamingowe do 100 złotych – Krux, Genesis, Silver Monkey
Do kwoty 100 złotych nie da się kupić idealnej klawiatury przeznaczonej do grania. Wprawdzie już za około 50 złotych można znaleźć kilka przyzwoitych modeli (np. Logitech K120), nadających się jako klawiatury awaryjne lub zamienne. Generalnie spełnią one swoją podstawową funkcję w trakcie prac biurowych, czasami pozostawiając jednak nieco do życzenia podczas grania.
Zawsze należy się spodziewać mniejszych lub większych ograniczeń związanych z cięciem kosztów przez producentów takich urządzeń. W tej kategorii dostępne są głównie klawiatury membranowe. Jeśli zatem szukacie urządzenia „na start” – śmiało możecie zacząć właśnie od tej klasy urządzeń.
Jednakże dla graczy i do regularnego użytkowania długoterminowego, zalecamy skierować uwagę na klawiatury kosztujące co najmniej 150-200 złotych. Dopiero od tego pułapu cenowego technologia, wyposażenie i wykonanie zaczynają występować na jednym, zrównoważonym poziomie.
Krux Frost Silver
Membranowa klawiatura Krux Frost Silver stoi designem. Urządzenie wygląda na znacznie droższe, niż jest w rzeczywistości. Mamy tu pokrętło do regulowania głośności w systemie, a nawet magnetyczną podkładkę pod nadgarstki. Robotę robi też solidne wykonanie. Konstrukcja za sprawą metalowej górnej powierzchni jest sztywna. Producent deklaruje także podwyższoną odporność na zachlapania, ale postanowiliśmy nie podtapiać Kruxa zbyt intensywnie
Zdecydowano się tutaj na bardzo wysoki profil, dzięki któremu pod keycapami znalazło się jeszcze miejsce dla warstwy z podświetleniem, przez co wygląda ono wyjątkowo atrakcyjnie. Praca klawiszy jest dość cicha i zaskakująco przyjemna (szczególnie biorąc pod uwagę cenę). Na raz da się tu aktywować trzy przyciski, choć w niektórych strefach Krux zarejestruje więcej klawiszy wciśniętych w jednym czasie. Przydatne mogą okazać się także marka – konfiguruje się je z poziomu bardzo prostej aplikacji.
Genesis Rhod 500 RGB
Za model firmy Genesis trzeba zapłacić 97-120 złotych. Membranowe przyciski oferują podświetlenie RGB, które sprawdza się całkiem nieźle jak na tą kategorię cenową. Aluminiowa obudowa wygląda agresywnie, ale nie jakoś szczególnie tandetnie (co niestety często ma miejsce w przypadku sprzętu dla graczy).
Gamingowy charakter urządzenia – oprócz wyglądu – podkreśla funkcja anti-ghostingu oraz możliwość zablokowania przycisku Windows. Producent chwali się na swojej stronie internetowej łatwym i wygodnym sterowaniem multimediami dzięki alternatywnej funkcjonalności klawiszy od F1 do F12, ale bądźmy szczerzy – jest to absolutny standard. Dość wysoki profil klawiszy można jeszcze zwiększyć dzięki składanym nóżkom, które umożliwiają regulację kąta nachylenia klawiatury.
Silver Monkey X Mandrill
W ostatnim czasie nawet tanie membranówki zaczynają wyglądać jak drogie mechaniczne klawiatury dla graczy. Potwierdzeniem tego jest Silver Monkey X Mandrill. Konfigurowalne podświetlenie RGB, pokrętło, odpinana podkładka pod nadgarstki – za mniej niż 100 złotych dostajemy naprawdę dużo. Do pełni szczęścia zabrakło w zasadzie tylko aluminiowej obudowy.
Model zbiera bardzo wysokie oceny od użytkowników, którzy wydając swoje pieniądze, nie oczekiwali zbyt wiele, a dostali zaskakująco sprawnie działające urządzenie. Klawisze typu rubber dome zapewniają wysoki i wygodny skok, a ich żywotność oszacowano na 10 milionów aktywacji. Przyczepić nie można się również do kultury pracy – urządzenie jest ciche. Z funkcji dla graczy trzeba wspomnieć o częstotliwości odświeżania 1 000 Hz, anti ghostingu dla 26 klawiszy, obsłudze makr i blokadzie klawisza Windows.
Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!