autor: Michał Jodłowski
Wiedźmin 3: Dziki Gon – w grze pojawi się Gwint; Edycja Kolekcjonerska na Xbox One z ekskluzywnymi taliami i mapą świata
W trzecim Wiedźminie pojawi się Gwint – gra karciana znana z oryginalnej sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Ponadto ogłoszono, że Edycja Kolekcjonerska Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolę Xbox One będzie zawierać ekskluzywne dodatki: dwie talie do gry w Gwinta, a także płócienną mapę świata gry.
W najnowszej i ostatniej zarazem odsłonie wiedźmińskiej trylogii pojawi się Gwint – karciana gra znana z oryginalnej sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Wewnątrz Wiedźmina 3: Dziki Gon, Gwint polega na starciu armii dwóch graczy, które stanowią ich talie. Do wyboru są cztery frakcje: Cesarstwo Nilfgaardu, Królestwa Północne, Scoia'tael (Wiewiórki), a także potwory Ziemi Niczyjej. Ogólna liczba wszystkich kart wynosi 150. Są one bardzo różnorodne i pozwalają na szereg zagrań taktycznych, zarówno przez dostępność rozmaitych typów jednostek, jak i przez potężne czary, które równie mocno wpływają na walczących oraz pole bitwy. Ponadto pojawiają się unikalne dla poszczególnych frakcji karty bohaterów.
W wiedźmińskiej sadze pióra Andrzeja Sapkowskiego, Gwint został opisany jako gra, którą wynalazły i szczególnie upodobały sobie krasnoludy. Używane przez nich karty były wyjątkowo starannie wykonane; w porównaniu z ludzkimi można było uznać je za „prawdziwe dzieła poligrafii”. Gwint to bardzo emocjonująca rozrywka, głośna i nieraz gwałtowna, dlatego na wyposażeniu graczy często znajdowały się także grube kije, którymi od czasu do czasu się okładali. W świecie rzeczywistym bywa porównywany przez fanów do brydża.
Kolejna wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich graczy, którzy złożyli zamówienie na Edycję Kolekcjonerską Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolę Xbox One. Otóż do ich kopii dołożone zostaną ekskluzywne gadżety w postaci dwóch talii do gry w Gwinta, a także płócienna mapa świata gry. Zawartości najbogatszego wydania Wiedźmina 3 można przyjrzeć się na poniższym filmiku.
Powyższa wiadomość wywołała falę „ożywionych komentarzy”. Wobec dość uzasadnionego niezadowolenia części graczy korzystających z innych platform, Maciej Iwiński – jeden z założycieli studia CD Projekt RED – wystosował oświadczenie, w którym napisał, że ekskluzywne dodatki są sposobem na uzyskanie wsparcia partnerów firmy, w tym przypadku Microsoftu, co przełożyć się ma na lepsze wyniki finansowe trzeciego Wiedźmina. Wyjaśnił również, że wybór fizycznych elementów miał być motywowany chęcią nienaruszania jednolitości samej gry między wersjami na poszczególne platformy, a także dodał, że nie pojawi się już więcej tzw. exclusive’ów dla żadnej z nich.
Edycje Kolekcjonerskie wyprzedały się już w czerwcu. W tym momencie można jedynie zapisać się na listy rezerwowe, co w żadnym wypadku nie gwarantuje możliwości nabycia bogatego wydania gry, a jedynie oferuje taką mniejszą lub większą szansę. Z czasem staje się ona tylko mniejsza, gdyż dostępne egzemplarze pochodzą z anulowanych zamówień, a w całym przedsięwzięciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na koniec zachęcamy do zapoznania się z materiałem z gry, który przygotowali nasi redaktorzy obecni na targach gamescom w niemieckiej Kolonii.
- Zapowiedź gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
- Kompendium wiedzy o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
- Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
- Kup grę Wiedźmin 3: Dziki Gon najtaniej dzięki porównywarce cenowej GRY-OnLine