Testujemy Aliens vs Predator na notebooku ASUS K53SV
Przetestowaliśmy grę Aliens vs Predator na słabszym z naszych notebooków. na słabszym z naszych notebooków.
Wypuszczone w zeszłym roku Aliens vs Predator to pierwsza od 2001 roku gra z cyklu, która zagościła na PC. Fani marki nie mają zatem dosyć ograniczony wybór – jedyną alternatywą w stosunku do najnowszego dzieła studia Rebellion jest powrót do mającej już dziesięć lat części drugiej. Sprawdziliśmy, czy słabszy z naszych notebooków da radę udźwignąć współczesne wcielenie serii.
Po opis samej gry odsyłam do jej testu na notebooku ASUS G74SX.
MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Procesor: Intel Pentium 4 3.2 GHz
Pamięć RAM: 1 GB (XP)/ 2 GB (Vista/7)
Karta grafiki: GeForce 6600 128 MB pamięci
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
ZALECANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400
Pamięć RAM: 3 GBz
Karta grafiki: GeForce 8800, 512 MB pamięci
System operacyjny: Windows 7
Wymagania oficjalne nie są wysokie i nie miałem powodów przypuszać, że K53SV sobie nie poradzi.
.
Ustawienia średnie, Direct X 11, rozdzielczość 1280 x 720
Zacząłem od ustawień średnich w rozdzielczości 1280 x 720. Rezultaty były bardzo satysfakcjonujące. Gra nigdy nie schodziła poniżej 30 klatek na sekundę. Prędkość potrafiła skoczyć do ponad 100 FPS-ów, co było denerwujące, ale włączenie synchronizacji pionowej zlikwiduje ten problem.
.
Ustawienia wysokie, Direct X 11, rozdzielczość 1280 x 720
Następnie włączyłem ustawienia wysokie, wliczając w to teselację, która w tej grze prezentuje się wybornie. Spadek wydajności był znaczny. Silnik co pewien czas schodził poniżej 30 klatek na sekundę, nawet do poziomu 24 FPS-ów. Nie trwało to jednak długo i nie uniemożliwiało zabawy. Był to bardziej mankament estetyczny niż prawdziwy problem. Osoby, które nie są uczulone na spowolnienia powinny spokojnie dać sobie radę.
.
Podsumowanie
ASUS K53SV wyszedł ze starcia z Aliens vs Predator trochę poobijany, ale mimo to zwycięski. Na średnich ustawieniach notebook potrafił zapewnić doskonałą płynność. Na wysokich, w przeciwieństwie do ASUS'a G74SX, zdarzały się już widoczne spowolnienia, ale nie był to problem na tyle poważny, aby uczynić całość niegrywalną.
W galerii znajdującej się na dole tego artykułu znajdziecie obrazek porównujący poszczególne ustawienia.