Rust – już ponad 150 tys. osób kupiło wersję alfa survivalowego sandboksa autorów Garry’s Mod
Znane z Garry’s Mod studio Facepunch pochwaliło się sukcesem swojej najnowszej gry, czyli survivalowego sandboksa Rust. Wczesną wersję projektu zakupiło już ponad 150 tysięcy osób w ramach usługi Steam Early Access.
Ostatnio sporo mówiło się o wielkim sukcesie DayZ w programie Steam Early Access. Okazuje się, że to nie jedynie survivalowy sandboks, którego wczesna wersja radzi sobie doskonale w tym programie. Studio Facepunch właśnie pochwaliło się, że w ciągu pierwszych dwóch tygodniu od premiery sprzedało ponad 150 tysięcy egzemplarzy gry Rust.
Twórcy są oczywiście bardzo zadowoleni z takiego wyniku. Produkcja wciąż znajduje się w fazie alfa i brakuje w niej masę elementów. Autorzy przyznają, że mają wrażenie, że otrzymali od graczy pieniądze w prezencie, a teraz muszą na nie zasłużyć kolejnymi aktualizacjami.
Rust nie jest oczywiście pierwszym wielkim sukcesem studia Facepunch. Zespół ten stoi bowiem również za szalenie popularnym Garry’s Mod. Projekt ten zadebiutował w 2006 roku i był jedną z pierwszych produkcji sprzedawanych za pośrednictwem serwisu Steam. W ciągu dwóch pierwszych tygodni zakupiło go ponad 34 tys. graczy. Taki wynik był wtedy sporym zaskoczeniem i pozwolił twórcom zająć się produkcją gier na pełen etat. Teraz Rust nie tylko sprzedaje się znacznie szybciej, ale jest również dwukrotnie droższe, a do tego autorzy dostają większą część ceny niż w przypadku Garry’s Mod. Wszystko to w sumie sprawia, że ludzie ze studia Facepunch są bardzo zadowoleni z debiutu swojej gry na Steam Early Access.
Rust to survivalowy sandboks, w którym jedynym zadaniem graczy jest przetrwanie. Muszą walczyć z pragnieniem i głodem, poprzez szukanie źródeł czystej wody oraz polowanie na zwierzęta. Konieczne jest budowanie schronień i rozpalanie ognisk, w celu ochrony przed chłodem.
Na życie postaci czyhają również drapieżniki, zombie oraz oczywiście inni gracze. Przetrwanie samemu nie należy do łatwych zadań, więc znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest znalezienie kompanów i wspólne wybudowanie miasteczka.