Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2022, 15:42

Ta nietypowa gra podbiła Xbox Game Pass, miliony skorzystały z myjki ciśnieniowej

Studio FuturLab z dumą ogłasza, że w symulator myjki ciśnieniowej zagrało już ponad 3 miliony graczy. PowerWash Simulator okazał się hitem – nikt nie pytał, wszyscy potrzebowali.

Od czasu premiery PowerWash Simulatora minęło już kilka tygodni, a symulator myjki zadebiutował we wczesnym dostępie na Steamie w maju zeszłego roku. Studio FuturLab pochwaliło się na Twitterze, że od tamtej pory przy usuwaniu brudu myjką ciśnieniową odprężyło się już ponad 3 miliony graczy.

Założenia gry są tak proste, że wydają się wręcz absurdalne. Wcielamy się w właściciela firmy sprzątającej, którego praca polega na czyszczeniu różnorodnych przedmiotów, a nawet całych lokacji za pomocą myjki ciśnieniowej (z całą masą różnych bajerów). Czyścić możemy zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji do sześciu osób.

PowerWash Simulator wyszedł z wczesnego dostępu 14 lipca 2022 roku. Produkcja ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Oprócz tego tytuł został udostępniony w ramach subskrypcji Xbox/PC Game Pass, co pewnie miało decydujący wpływ na powyższy wynik.

Choć nikt nie potrafi do końca określić, co takiego ma w sobie PowerWash Simulator, jak widać, sprawdza się to świetnie. Przypomnijmy, że symulator pojawił się tylko na trzech platformach sprzętowych. Jeśli jednak zajrzymy do komentarzy udostępnionego powyżej posta, to widać, że chrapkę na odprężające sesję z myjką ciśnieniową mają także użytkownicy innych urządzeń. Niestety deweloperzy dają jasno do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości nie planują portu gry na pozostałe konsole.

  1. PowerWash Simulator na Steamie
  2. PowerWash Simulator w Encyklopedii gier
  3. Oficjalna strona FuturLab

Sandra Kicińska

Sandra Kicińska

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczęła w listopadzie 2021 roku jako autorka newsów. Obecnie redaguje teksty w dziale Sales, od czasu do czasu pisząc dla newsroomu technologicznego. Wcześniej zajmowała się copywritingiem i tworzeniem tekstów popularnonaukowych. Po raz pierwszy do komputera dorwała się w wieku zaledwie trzech lat. Parę lat później, po zanurzeniu się w magiczny świat książek, pojawiła się u niej również fascynacja słowem pisanym. Do jej ulubionych gatunków gier należą różnego rodzaju strategie, symulatory oraz RPG. Poza tym uwielbia literaturę piękną, filozofię, surrealizm, anime i czarny humor. Po godzinach trenuje kontorsję, redefiniując ograniczenia ludzkiego ciała.

więcej