Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2023, 17:31

Plaga opóźnień gier RPG trwa, polski The Thaumaturge kolejną ofiarą

Kolejny RPG, który pierwotnie miał ukazać się jesienią tego roku, zaliczył „poślizg”. Tym razem jest to gra The Thaumaturge od polskiego studia Fool’s Theory, na którą poczekamy przynajmniej do drugiej połowy lutego.

Źródło fot. Fool's Theory.
i

Lista opóźnionych w ostatnich miesiącach gier RPG się wydłuża. Do Banishers oraz Broken Roads dołączył dzisiaj polski The Thaumaturge, którego debiut – podobnie jak wymienionych wcześniej gier – przeniesiono na przyszły rok, a konkretnie na 20 lutego.

Informację o „obsuwie” dzieła studia Fool's Theory przekazano za pośrednictwem platformy X/Twitter. Jak czytamy w oświadczeniu (poniżej), decyzja została podjęta wspólnie przez twórców i wydawcę gry – 11 bit studios.

Dodatkowe trzy i pół miesiąca mają pomóc Polakom „doszlifować” dzieło i tym samym dostarczyć na rynek produkt, który „spełni standardy, jakich oczekują gracze”.

Co warte podkreślenia, 20 lutego The Thaumaturge trafi do sprzedaży wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Konsolowe wydanie na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S ukazać ma się później, w nieokreślonym jeszcze terminie (wcześniej miało to nastąpić na początku 2024 roku).

Plaga opóźnień gier RPG trwa, polski The Thaumaturge kolejną ofiarą - ilustracja #1
Źródło: The Thaumaturge / X.

Przypomnę, że akcja gry The Thaumaturge toczyć się będzie w Warszawie z 1905 roku. Stolica Polski (która w owym czasie znajdowała się pod zaborami) w dziele Fool's Theory stanie się siedliskiem zła, a gracze na swojej drodze natkną się nie tylko na ludzi, ale również na tajemnicze potwory – Salutorów – wśród których znajdziemy też sprzymierzeńców.

Rozgrywka toczyć się będzie w rzucie izometrycznym 3D z wykorzystaniem turowego systemu walki. Jak na rasowego RPG-a przystało, produkcja zaoferuje liczne wybory, które wpłyną na fabułę.

Warto wspomnieć, że deweloperzy odpowiedzialni za The Thaumaturge pracują również nad remakiem pierwszego Wiedźmina.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej