Pasażer odtworzył lot w Microsoft Flight Simulator podczas prawdziwej podróży
MFS2020 to niezwykle dokładna symulacja latania i kuli ziemskiej. Jeden z pasażerów samolotu sprawdził to podczas prawdziwego lotu.
Microsoft Flight Simulator okazał się nie tylko udanym symulatorem pilotowania cywilnych samolotów. Oprócz tego w niespotykany dotychczas w grach sposób odtwarza całą kulę ziemską, łącznie z jej strefami czasowymi, układem gwiazd w danym miejscu i porze, aktualnie występującą pogodą oraz oczywiście wyglądem terenu i miast. W czasach pandemii i licznych restrykcji związanych z podróżowaniem, dla wielu osób stał się też jedyną namiastką latania po świecie.
Widzieliśmy już wiele filmików porównujących realne lokacje do ich wyglądu we Flight Simulator 2020. Na jeszcze ciekawszy pomysł wpadł jeden z niezależnych deweloperów i osób stojących za organizacją konferencji gamedev.world – Rami Ismail. Postanowił on sprawdzić dokładność Microsoft Flight Simulatora, odtwarzając lot z Montrealu do Amsterdamu podczas prawdziwej podróży na pokładzie samolotu.
Używając gamingowego laptopa, Rami ustawił wszystko tak, jak w rzeczywistości, i korzystając z samolotowej sieci wifi, relacjonował swój eksperyment na Twitterze. Tak jak prawdziwi piloci, podczas wielogodzinnego przelotu nad oceanem również używał autopilota, mogąc w tym czasie spać. MFS2020 generalnie bardzo dobrze poradził sobie z tak długą symulacją, wiernie ją odtwarzając.
Rami donosił o zaledwie kilkuminutowych odchyleniach w czasie przy osiąganiu niektórych głównych punktów podróży, ale tutaj trzeba wziąć pod uwagę, że zapewne nie w każdym momencie miał dokładnie taką samą prędkość, jak prawdziwy samolot. Wrażenie robią także komunikaty o takim samym wyglądzie chmur, ich pułapie czy układzie gwiazd.
Symulator był szybszy o jakieś 4 minuty. Pogoda taka sama, oświetlenie takie samo, gwiazdy takie same. Totalny odjazd! Absolutnie niesamowite!
Twórcy Microsoft Flight Simulator nie ustają w ulepszaniu i rozwijaniu swojego dzieła. Oprócz wielu łatek pojawiły się już dwie aktualizacje z wyglądem terenu, skupiające się na Japonii i Stanach Zjednoczonych. Następny update poprawiający wygląd Wielkiej Brytanii ukaże się w styczniu. Podano też wstępne daty nieco bardziej odległych projektów, z których dowiedzieliśmy się, że śmigłowce zawitają do gry dopiero w okolicach 2022 roku. Natomiast jeszcze w grudniu będzie można doświadczyć latania w goglach VR.
Microsoft Flight Simulator ukazał się w sierpniu tego roku i zebrał bardzo dobre recenzje. W serwisie Metacritic średnia ocen to 91%. Data premiery wersji na konsole Xbox wciąż nie jest znana.
- Microsoft Flight Simulator 2020 – oficjalna strona
- Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
- Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii
- 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020