Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2024, 14:55

Rozwój symulatora średniowiecznego królestwa Norland trwa w najlepsze. Fani mogą liczyć na masę nowej zawartości

Twórcy strategii Norland udostępnili wersję beta, w której będą testować liczne zmiany zmierzające do tej udanej produkcji.

Źródło fot. Long Jaunt / Hooded Horse.
i

Poznaliśmy plany rozwoju gry Norland na kolejny kwartał. Studio Long Jaunt nadal pracuje nad poprzednio zapowiedzianą zawartością (w tym baronami i murami), ale zespół postanowił już zdradzić, co jeszcze szykuje dla tej nowej, ale już uznanej strategii.

Jak pokazuje udostępniona infografika, do gry zmierzają nowe mapy, budynki zasobów, wiedza i cechy postaci, jak również zmiany pogody i pór roku oraz wsparcie Steam Decka.

Kwartalne palny rozwoju Norlanda.Źródło: Long Jaunr / Hooded Horse.

Miejcie przy tym na uwadze, że to bynajmniej nie wszystko, co zaplanowali twórcy. Deweloperzy podkreślili, że infografika uwzględnia tylko to, co do czego są absolutnie pewni, iż trafi do Norlanda. Zespół ma sporo innych pomysłów i zamierza dalej eksperymentować z różnymi elementami gry.

Do tego dochodzą zmiany, które już teraz można testować w ramach wersji beta na Steamie. Te uwzględniają poważne modyfikacje systemu handlu (który będzie mniej opłacalny na późniejszych etapach rozgrywki, ale za to łatwiej będzie nawiązać relacje handlowe), opcja wzywania wsparcia armii także podczas ataku (a nie tylko obrony, jak dotychczas) oraz rebelie. W drodze są też kolejne postacie specjalne, w tym błazen, skrytobójca oraz kultysta.

Dostęp do bety można uzyskać przez sekcję „Właściwości” i po wybraniu „beta branch” w zakładce „BETA”. Twórcy pozwalają na dowolne przełączanie się między „stabilną” i testową wersją Norlanda.

Gra ma wyjść z wczesnego dostępu po roku w Steam Early Access, czyli w okresie wakacyjnym 2025 roku.

  1. Norland – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej