Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 22:20

autor: Adrian Werner

Mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.)

Ruszamy z minicyklem omawiającym godne uwagi modyfikacje do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na pierwszy rzut idą projekty uprzyjemniające i ułatwiające rozgrywkę.

Mody do  gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.) - ilustracja #1

Wiedźmin 3: Dziki Gon okazał się wielkim przebojem wśród graczy pecetowych, więc nic dziwnego, że część fanów postanowiła rozpocząć tworzenie własnych modów do tej produkcji. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem byłoby publikowanie co pewien czas zestawień ciekawych projektów tego typu. Oczywiście, obecnie wciąż jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju tej społeczności i prawdziwa zabawa zacznie się dopiero, gdy studio CD Projekt RED wypuści oficjalne narzędzia moderskie.

W poprzednim ogólnym przeglądzie modyfikacji wymieniliśmy już najpopularniejsze projekty, więc teraz czas przyjrzeć się kilku mniejszym, ale wciąż godnym uwagi propozycjom, uprzyjemniających czas spędzony w świecie gry i ułatwiającym zabawę. Lista oczywiscie nie jest kompletna i kolejne mody omówimy w następnych odsłonach tego mini-cyklu.

Disable Intro and storybook video

Mody do  gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.) - ilustracja #2

Zaczynamy od czegoś prostego. Disable intro and storybook videos to mały, ale bardzo przydatny projekt, który usuwa filmiki pojawiające się po uruchomieniu gry, czyli intro oraz animowane logo dewelopera. Tak samo potraktowano również powtarzające się sekwencje wyświetlane w trakcie ładowania danych.

Wszystko to powoduje, że nie trzeba ręcznie pomijać tych filmików. Przydatnym efektem ubocznym jest lekkie skrócenie czasów wczytywania danych.

  1. Disable intro and storybook videos - pobierz moda

W3HC - Witcher 3 Hunter's Config

Mody do  gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.) - ilustracja #3

Z kolei W3HC - Witcher 3 Hunter's Config to propozycja dla osób lubiących grzebać w ustawieniach gry. Program pozwala zmieniać praktycznie wszystkie możliwe opcje, w tym wiele z tych, które nie pojawiają się w normalnym menu, poczynając od grafiki, poprzez mechanizmy rozgrywki i ustawienia kamery, aż po elementy interfejsu.

Wszystkie zmiany można potem błyskawicznie cofnąć, bez grzebania w plikach konfiguracyjnych. Autor umożliwił także łatwą aktywację i dezaktywację zestawu SweetFX.

  1. W3HC - Witcher 3 Hunter's Config – pobierz

Debug Console Enabler

Mody do  gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.) - ilustracja #4

Jeśli nie wystarczy Wam lista opcji w Hunter's Config to zainteresować Was powinno Debug Console Enabler. Projekt uaktywnia w grze konsolę pozwalającą na zmianę dużej liczby elementów i aktywację masy dodatkowych opcji. Lista komend jest ogromna, więc osoby lubiące tego typu zabawę nie powinny się nudzić.

  1. Debug Console Enabler - pobierz

Witcher 2 Potion Length

Mody do  gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.) - ilustracja #5

Witcher 2 Potion Length wydłuża czas działania eliksirów do wartości z drugiej części serii. Jednocześnie, aby gra nie stała się zbyt łatwa zmniejszono skuteczność części z tych substancji. Co godne pochwały, mod nie ma żadnych problemów z kompatybilnością z zapisanymi stanami gry wykonanymi przed zainstalowaniem projektu.

  1. Witcher 2 Potion Length - pobierz

Wealthy Vendors with Fair Sale

Mody do  gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co warto zainstalować (3 lipca 2015 r.) - ilustracja #6

Ostatnim modem, który chcemy Wam polecić jest Wealthy Vendors with Fair Sale. Projekt ułatwia sprzedaż przedmiotów zgromadzonych w trakcie przygód. Po jego zainstalowaniu, każdy handlarz otrzymuje wystarczającą ilość złota, aby zaoferować nam przyzwoite ceny za nasze zdobycze.

  1. Wealthy Vendors with Fair Sale - pobierz

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej