Minecraft - zobacz, jak powstają dzieła graczy w przyspieszeniu
Minecraft wciąż żyje i ma się dobrze. W sieci regularnie pojawiają się nowe „timelapsy”, czyli filmiki prezentujące w przyspieszonym tempie procesy wznoszenia efektownych konstrukcji.
Choć swego czasu Minecraft był obiektem wielu kpin, głównie z powodu części jego społeczności, to ciężko zaprzeczyć, że jest to potężne narzędzie pozwalające graczom na twórcze „wyżycie się”. I trzeba przyznać, że niektóre dzieła wirtualnych budowniczych potrafią robić wrażenie. Wystarczy wspomnieć o Hogwarcie i okolicach z modyfikacji Witchcraft and Wizardry czy realistycznych krajobrazach, o których pisaliśmy ostatnio. Lecz to zaledwie fragment wierzchołka góry lodowej. W sieci można znaleźć mnóstwo „timelapsów”, prezentujących w przyspieszonym tempie procesy powstawania imponujących konstrukcji od zera po efekt końcowy. Zapraszamy do małego przeglądu kilku starszych i nowszych pokazów.
Novigrad
Zacznijmy od czegoś bliskiego wielu graczom w Polsce i na świecie, czyli Wiedźmina. Na przełomie 2017 i 2018 roku ekipa ElysiumFire przygotowała model Novigradu znanego z powieści Andrzeja Sapkowskiego oraz gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zaznaczyli oni jednak, że nie jest to kropka w kropkę odtworzenie tego miasta z produkcji studia CD Projekt RED, a jedynie coś w rodzaju hołdu.
Jeśli spodobało się Wam to, co zobaczyliście, i chcielibyście osobiście odwiedzić Novigrad stworzony przez ElysiumFire, to mapę ściągniecie z tego miejsca.
Dark Factory
Innym efektownym projektem przygotowanym przez ekipę ElysiumFire, który zdobył uznanie graczy, jest Dark Factory. Jest to monumentalny model fabryki, utrzymanej w nieco steampunkowych klimatach. Mapę ściągnięcie stąd.
Cyberpunk Project
Mieliśmy fantasy, mieliśmy steampunk, to teraz czas na cyberpunk. Oto Cyberpunk Project, czyli najnowszy model ekipy ElysiumFire, którego „timelaps” pojawił się na jej kanale na YouTube. Prezentuje on miasto przyszłości inspirowane Night City, które będzie miejscem akcji Cyberpunka 2077. Mapa jest dostępna na tej stronie.
Dwarven Mine
Zostawmy już jednak ElysiumFire i przyjrzyjmy się innym twórcom. Powyżej możecie zobaczyć opuszczone krasnoludzkie miasto, które później zostało przejęte przez elfów. Projekt przygotował andyisyoda.
Atlantide
Choć Atlantyda jest jedynie mitem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dzięki grom wideo takim jak Minecraft móc ją odwiedzić. Model miasta opisanego przez Platona przygotowała ekipa z NewHeaven. Mapę ściągniecie z tego miejsca.
Notre-Dame de Paris
Dziś mija rok od tragicznego pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu. W jego wyniku jeszcze przez długi czas nie będzie można jej zobaczyć w pełnej chwale. Lecz od czego mamy Minecrafta. Powyżej możecie obejrzeć proces powstawania modelu słynnego francuskiego zabytku autorstwa loicvdb. Projekt jest dostępny tutaj.
Gothic Revival Cathedral
Jeśli jeszcze mało Wam katedr, to powyżej możecie zobaczyć „timelaps” z budowy kolejnej. Model przygotował EpicOnline.
Kuni no tori, a Japanese Citadel
Macie ochotę na małą wycieczkę do Japonii? Możecie ją odbyć wraz z Team Lyrah, która przygotowała model Kuni no tori, czyli japońskiej cytadeli. Proces budowy możecie obejrzeć powyżej, a mapę ściągniecie stąd.
Djamila
Pozostajemy w Azji. Zobaczcie orientalne miasto Djamila stworzone przez evQnxę. Projekt powstawał przez trzy tygodnie.
Medieval Castle
Wracamy do Europy. Kilka tygodni temu niejaki Cortezerino odtworzył zamek Kreuzenstein oryginalnie znajdujący się w Dolnej Austrii. Dzięki filmikowi powyżej możecie zobaczyć, w jaki sposób go przygotował.
The Hanging Gardens of Babylon
Cortezerino zdecydował się także na odtworzenie legendarnych Wiszących Ogrodów Babilonu. Proces ich powstawania w Minecrafcie obejrzycie powyżej.
Angels Temple
Na koniec projekt od TheReawakens. Oto Angels Temple – umiejscowiony w dżungli pałac, którego pomieszczenia zostały wykute w skale. Mapę znajdziecie w tym miejscu.
Przypominamy, że Minecraft ma już ponad dekadę na karku. Produkcja studia Mojang AB wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W najbliższym czasie możemy się zatem spodziewać kolejnych efektownych budowli przygotowanych przez społeczność i „timelapsów” prezentujących ich powstawanie.
- Oficjalna strona gry Minecraft
- Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
- Minecraft – poradnik do gry