autor: Piotr Bicki
League of Legends dostanie nową wersję klienta gry
Cieszące się sporą popularnością (także w Polsce) League of Legends doczeka się dużych zmian. Odpowiedzialni za grę deweloperzy ze studia Riot Games poinformowali, że pracują nad zmodyfikowanym klientem produkcji, który ma opierać się na nowej technologii.
W miniony weekend zakończył się kolejny sezon zawodów w League of Legends. W wielkim finale zorganizowanym w Berlinie zwyciężył południowokoreański zespół SK Telecom 1. Twórcy produkcji nie zwalniają tempa i przygotowują się już do następnej edycji rozgrywek. I to nie byle jak – przedstawiciele Riot Games ogłosili, że pracują nad nową wersją klienta popularnej gry MOBA. Chętni użytkownicy będą mogli wkrótce zapisywać się do jej testów alfa, które mają rozpocząć się w przyszłym roku. Deweloperzy zaznaczają jednak, że liczba miejsc będzie ograniczona, a pod uwagę wzięte zostaną przede wszystkim osoby posiadające co najmniej 30. poziom. Istotnym warunkiem będzie też dotychczasowe zachowanie potencjalnych testerów, bo autorom zależy na ludziach kulturalnych.
Przygotowywany przez studio klient przyniesie ze sobą sporo zmian, które nie będą związane bezpośrednio z samą rozgrywką, ale z jej otoczką. Przede wszystkim program stworzony będzie od podstaw i oparty zostanie na nowej technologii. Dzięki temu powinien działać sprawniej i stabilniej. Z kolei samym twórcom pozwoli w przyszłości na łatwiejsze i prostsze implementowanie dodatkowych funkcji. Inną ważną modyfikacją ma być odświeżony interfejs gry, którego wszystkie sekcje będą ujednolicone pod względem wizualnym.
Ekipa z Riot Games kładzie duży nacisk na warstwę społecznościową, w związku z tym nowy klient ma być kompatybilny z trzema opracowywanymi obecnie przez deweloperów opcjami – grupami, klubami oraz mobilną aplikacją Znajomi. To jednak nie wszystko, bo zawierać ma też osobną listę znajomych. Umożliwi ona prowadzenie rozmów z przyjaciółmi bez konieczności otwierania głównego programu (będzie również można podejrzeć, który z nich aktualnie gra). A co nie mniej ważne, wykorzystywać ma tylko niewielką ilość zasobów systemowych.