Cztery pory roku kolejnym dodatkiem do The Sims 4
Firma Electronic Arts zapowiedziała The Sims 4: Cztery pory roku (ang. The Sims 4: Seasons), czyli kolejny dodatek do gry The Sims 4. Rozszerzenie zadebiutuje za niecały miesiąc.
- Deweloper gry: EA Maxis
- Wydawca: Electronic Arts
- Gatunek: symulacje
- Platformy: wpierw PC, potem konsole
- Data premiery: 22 czerwca 2018 r.
Pomimo prawie czterech lat na karku The Sims 4 wciąż jest regularnie rozwijane za pomocą nowych dodatków. Fani ledwo zdążyli ochłonąć po wydanym w lutym DLC Przygoda w dżungli, a firma Electronic Arts już zapowiedziała kolejne rozszerzenie.
Nowy dodatek zatytułowano The Sims 4 Seasons, a w naszym kraju wydany zostanie jako The Sims 4: Cztery pory roku. DLC ukaże się 22 czerwca i zapowiedziano je na razie tylko PC, choć praktycznie pewne jest, że w późniejszym terminie trafi także na Xboksa One i PlayStation 4. Produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.
Zgodnie z tytułem, dodatek wzbogaci życia Simów o cztery pory roku. Każda z nich posiadać ma odmienne warunki pogodowe, unikalne święta oraz liczne rodzinne zajęcia. Przykładowo, zimą bohaterowie ulepią bałwana i spróbują sił w jeździe na łyżwach, wiosną mają skakać po kałużach oraz zdobywać odznaki jako harcerze, latem będą schładzali się w rodzinnych basenach, a jesienią zajmą się zbieraniem miodu.
Stale zmieniająca się pogoda i cykl pór roku nie tylko zapewnią nowe aktywności, ale wpłyną również na związki Simów. W grze pojawią się także liczne święta, takie jak Nowy Rok, Dzień Miłości, Święto Zbiorów czy Zimowa Fiesta z udziałem Papcia Mroza. Każdej z tych okazji towarzyszyć mają nowe elementy wystroju. Nie zabraknie również opcji tworzenia spersonalizowanych świąt, pozwalających nam samodzielnie zdecydować, jakie tradycje będą pielęgnowali nasi podopieczni.
Ponadto gracz wykorzysta dodatkowe możliwości rozwijania talentów ogrodniczych Simów. Floryści otrzymają nowe zajęcia obejmujące tworzenie kompozycji z kwiatów oraz rozwożenie ich po mieście. Inni podopieczni wybiorą karierę botaniczną, co umożliwi im analizowanie roślin, pisanie prac naukowych, tworzenie teorii oraz walkę o granty na badania. Nie zabraknie również niedostępnych wcześniej strojów i obiektów.