Assassin's Creed: Mirage z obsługą DLSS, ale nie dzięki Ubisoftowi
Fan o ksywce LukeFZ udostepnił darmową modyfikację, która dodaje pełne wsparcie dla DLSS do gry Assassin's Creed: Mirage. Wcześniej moder zrobił to samo dla Lies of P.
Gra Assassin's Creed: Mirage zadebiutowała bez wsparcia dla technologii DLSS (ma ją oficjalnie otrzymać dopiero w przyszłości). Na szczęście teraz można to naprawić za pomocą moda.
- Standardowo Assassin's Creed: Mirage obsługuje tylko alternatywą technologię FSR firmy AMD.
- Ten niefortunny stan rzeczy naprawia modyfikacja DLSS Frame Generation for Mirage, której autorem jest LukeFZ. Zgodnie z tytułem mod nie tylko dodaje wsparcie dla DLSS, ale obsługuje również technologię generowania klatek (do tego musicie mieć jednak kartę z serii RTX 40), jak również Nvidia Reflex.
- Co ważne, mod jest w pełni darmowy. To istotne, gdyż analogiczny projekt modera PureDark dostępny jest wyłącznie za pośrednictwem jego Patreona. LukeFZ przyjmuje datki w podzięce za swoją pracę, ale są one całkowicie dobrowolne.
- Obecnie wielu graczy, którzy byliby gotowi zapłacić za mody, unika projektów PureDarka, gdyż ten rozwścieczony piraceniem swoich modów dodał do nich bardzo agresywny system DRM. Na tym tle twórczość LukeFZ cieszy się więc znacznie większym uznaniem, a technologicznie mody tego autora w niczym nie odstają od tych PureDarka.
Warto wspomnieć, że to nie jedyny mod tego typu, który w ostatnim czasie wypuścił LukeFZ. W zeszłym tygodniu autor udostępnił również analogiczną modyfikację do Lies of P.
- DLSS Frame Generation for Mirage – pobierz mod z naszego FTP (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrorów swoich projektów
- Lies of P Frame Generation – Replacing FSR2 with DLSS-FG – pobierz mod z naszego FTP
Assassin's Creed: Mirage zadebiutowało 5 października tego roku na PC oraz konsolach Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation 5. Gracze pecetowi poza brakiem wsparcia dla DLSS narzekają również na paskudnie zaimplementowaną aberrację chromatyczną. Tutaj fani również stanęli na wysokości zadania i opracowali modyfikacje wyłączającą ten efekt.