Age of Empires III na rynku!
Nie tylko czwarta odsłona serii Quake zadebiutowała wczoraj na rynku elektronicznej rozrywki. 18 października w amerykańskich sklepach pojawił się również inny przedstawiciel legendarnego cyklu, tym razem jednak RTS -Age of Empires III.
Nie tylko czwarta odsłona serii Quake zadebiutowała wczoraj na rynku elektronicznej rozrywki. 18 października w amerykańskich sklepach pojawił się również inny przedstawiciel legendarnego cyklu, tym razem jednak RTS - Age of Empires III.
Wspomniany wyżej produkt jest już zapewne znany wielu fanom, a to za sprawą oficjalnego demo, które do Internetu trafiło we wrześniu. Na decyzję o ewentualnym zakupie pełnej wersji gry mają oni czas do 1 grudnia bieżącego roku. Właśnie wtedy Age of Empires III pojawi się w Polsce za sprawą firmy CD Projekt (polska wersja językowa, sugerowana cena: 129.90 zł).
Age of Empires III to kolejna odsłona znakomitego cyklu strategii czasu rzeczywistego nieustannie rozwijanych od roku 1997 przez zespół Ensemble Studios. Akcję pierwszej części tej serii osadzono w starożytności, zaś drugiej w średniowieczu. Ta odsłona pozwala nam na uczestniczenie w kilkusetletnim podboju Ameryki, czyli mniej więcej w okresie zamykającym się w ramach od XVI do XIX wieku. Autorzy wybrali taki, a nie inny okres historyczny nie tylko dlatego, że stanowi kontynuację tego co widzieliśmy w poprzednich częściach. Wpływ na taką decyzję miał też fakt, iż była to era niespotykanego dotąd rozwoju militarnego i technologicznego. Na samym jej początku nadal dominowały wojska uzbrojone na średniowieczną modłę, tj. w piki, kusze itp., zaś z biegiem czasu pola bitew wypełniły formacje używające wszelakiego rodzaju broni palnej, począwszy od muszkietów, a skończywszy na działach.
Kluczowe elementy rozgrywki znane z pierwszego i drugiego Age of Empires, takie jak: odkrywanie zaciemnionych części map, opcje ekonomiczne, zakładanie i rozbudowywanie miast, czy siłowe rozwiązanie konfliktów; nadal znajdziemy w tej produkcji, aczkolwiek poddano je licznym usprawnieniom. Zmieniła się również konstrukcja trybu kampanii. Zamiast dość krótkich, niezależnych kampanii znanych z Age of Kings, mamy tutaj sfabularyzowane kampanie, przypominające te które pojawiły się w Age of Mythology. Część z wydarzeń w jakich możemy uczestniczyć oparta jest na faktach historycznych (wojna francusko-indiańska czy rewolucje południowoamerykańskie), jednakże spora ich ilość to już wymysły autorów, które mają urozmaicić rozgrywkę.
Więcej informacji na temat Age of Empires III znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.