futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 30 października 2008, 10:29

autor: Filip Grabski

Masz problemy z zabezpieczeniami w Fallout 3 i Far Cry 2?

Obydwa długo oczekiwane sequele głośnych tytułów – Far Cry 2 od Ubisoftu, jak i Fallout 3 od Bethesdy są wyposażone w zabezpieczenia antypirackie. I w obu przypadkach gracze miewają problemy.

Uaktualnienie: Firma Cenega Poland informuje, że poniższe problemy z zabezpieczeniem SecuROM nie dotyczą polskiej edycji gry - ta chroniona jest systemem SafeDisc.

Obydwa długo oczekiwane sequele głośnych tytułów – Far Cry 2 od Ubisoftu, jak i Fallout 3 od Bethesdy są wyposażone w zabezpieczenia antypirackie. I w obu przypadkach gracze miewają problemy.

Na czym mają polegać owe problemy? Obie gry są wyposażone w system SecuROM, który chyba częściej dawał się we znaki uczciwym nabywcom, niż piratom. Zabezpieczenie to bardzo nie lubi, gdy na dysku zainstalowane są wirtualne napędy CD/DVD. W momencie gdy system ten wykryje obecność takiego programu, nie pozwala uruchomić gry. Podobno wystarczy wyłączyć emulator i użyć oryginalnego dysku. Podobno.

Oczywiście nie u wszystkich ten prosty sposób skutkuje. Na szczęście na stronie SecuROM-a pojawiło się oficjalne rozwiązanie problemu. Trzeba pobrać dwa pliki przygotowane przez autorów programu, którymi zastąpimy oryginalne pliki .exe w obydwu grach. Niemal jak crack, nieprawdaż? No, ale lepsze takie rozwiązanie, niż frustracja i rzucanie mięsem spowodowane brakiem możliwości grania. Z drugiej jednak strony zabezpieczenia miały nie utrudniać graczom życia...

Masz problemy z zabezpieczeniami w Fallout 3 i Far Cry 2? - ilustracja #1
Ochrona zaiste „maksymalna”...

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej