Porady ogólne w Urban Empire Poradnik Urban Empire
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2019
Poniżej znajdziesz zestawienie praktycznych porad dla rozgrywki w Urban Empire.
Ogólne
1. Pierwszy scenariusz warto rozpocząć z włączonym samouczkiem. Dzięki temu poznasz podstawowe mechaniki gry i niczego nie pominiesz.
2. Uważnie badaj każdy z elementów interfejsu i powiązane z nim czynniki. Nieprzypadkowo twórcy umieścili w grze tak dużą ilość wskaźników i źródeł informacji.
3. Dokładnie czytaj opisy wydarzeń fabularnych i staraj się podejmować możliwie neutralne decyzje. Wyjątkiem w tym zakresie jest chęć osiągnięcia politycznego zwycięstwa lub wygranej dla "niezwykłego miasta".
4. Nagłówki gazet dostarczają sporo informacji o uwarunkowaniach politycznych i tendencjach społecznych. Zawsze czytaj ich zawartość.
5. Cechy każdego protagonisty nie mają decydującego znaczenia dla sukcesu w grze, ale warto dbać o jego pozytywny wizerunek.
Polityka
1. Staraj się nie angażować za mocno w sprawy polityczne o ile nie zależy ci na zwycięstwie scenariusza poprzez działania polityczne.
2. Uważnie korzystaj z opcji wywierania wpływu na wynik głosowania. Jeśli szala wyniku jest skrajnie przechylona na dowolną ze stron, to nie masz większych szans na zmianę rezultatu. Czasami warto zaniechać udziału.
3. Partie przeciwko którym użyłeś szantażu przez dłuższy czas będą wobec ciebie wrogie.
4. Jeśli przez dłuższy czas nie korzystasz z opcji wywierania wpływu to relacje z partiami w Radzie Miasta powracają do standardowych wartości.
5. Nie oszczędzaj punktów prestiżu, ale też nie musisz być rozrzutny. Pamiętaj, że tylko one pozwolą uchylać decyzje rady miasta, więc zawsze miej w zanadrzu sporo punktów, które pozwolą osiągnąć ważny cel polityczny.
Nauka
1. Poszczególne badania są ze sobą połączone. Po wybraniu odpowiedniej ścieżki możesz nią podążać bez ograniczeń, nawet jeśli oznacza to zrealizowanie odkrycia z Ery IV jeszcze w Erze II.
2. Warto dokładnie sprawdzić korzyści wynikające w zakończenia badań. Ikonki obok symbolu technologii pomogą w podjęciu decyzji. Ważne jest też planowanie badań w oparciu o potrzeby mieszkańców.
3. Przed ukończeniem prac będziesz musiał zdecydować na co chcesz położyć największy nacisk w wykorzystaniu technologii. Im szersze zastosowanie wynalazku tym większy zysk dla budżetu miasta.
4. Potencjał naukowy możesz zwiększać dzięki kolejnym placówkom naukowym. Ostatecznie będziesz mógł wznieść Uniwersytet i odpowiednio go rozbudować.
5. Każda technologia obłożona jest kosztem punktów potencjału naukowego. Większa wartość współczynnika pozwoli na znaczne przyspieszenie prac.
Ekonomia
1. Na początku gry miasto ma dużą dynamikę rozwoju. Wykorzystaj to, żeby zgromadzić jak największą liczbę mieszkańców w pierwszych latach scenariusza.
2. Ostrożnie reguluj stawki podatków. Pamiętaj, że wyższe wpływy z podatków możesz osiągnąć też dzięki zwiększeniu liczby podatników czy przedsiębiorców.
3. Po zleceniu dużej inwestycji (budowa dzielnicy lub rozwój infrastruktury) wstrzymaj się z dużymi wydatkami na kilka kolejnych miesięcy.
4. Staraj się utrzymywać wysokie zadowolenie mieszkańców, gdyż przekłada się ono bezpośrednio na dynamikę rozwoju, a także poparcie dla twoich decyzji.
5. W pierwszych latach kampanii zadbaj o podniesienie stawki dla burmistrza. Dzięki temu w toku rozgrywki wygenerujesz spore nakłady własnych środków, które pozwolą pominąć niektóre czynności administracyjne i częściowo uniezależnią cię od rady miasta.