Dobry start w Urban Empire Jak dobrze rozpocząć grę w Urban Empire?
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2019
W poniższym rozdziale znajdziesz wiele przydatnych uwag, które znacznie ułatwią rozpoczęcie rozgrywki niezależnie od trybu czy rodu, który wybrałeś.
Samouczek
Pierwszy scenariusz lub kampanię w grze najlepiej rozegrać z włączonym samouczkiem. Dzięki niemu niejednokrotnie zwrócisz uwagę na wiele szczegółów interfejsu, które początkowo mogły wydawać się bez znaczenia. Dzięki niemu poznasz też mechanizmy rządzące rozgrywką jak też kolejność działań i moment odblokowania poszczególnych funkcji w czasie kampanii.
Ważne jest, że samouczka nie możesz wyłączyć w rozpoczętym już scenariuszu, więc najlepiej dotrwać z nim do końca rozpoczętego już trybu lub porzucić stan gry i rozpocząć od nowa. Na wypadek gdybyś to przeoczył, decyzję o grze z samouczkiem podejmujesz w ukazanym na obrazku momencie.
Jest to o tyle istotne, że samouczek w Urban Empire jest mocno inwazyjny i ogranicza dostęp do interfejsu w chwili, gdy musisz wykonać wskazane przez niego czynności.
Dystrykty
Po rozpoczęciu scenariusza musisz stworzyć pierwszy dystrykt nowego miasta. Dystrykt może liczyć maksymalnie 25 ha powierzchni, ale może być też mniejszy, jeśli budżet nie pozwala na zagospodarowanie maksymalnej przestrzeni.
Po utworzeniu dzielnicy musisz dać jej kilka lub kilkanaście miesięcy na zaludnienie się. Jest to jednocześnie duża próba dla budżetu, bowiem przed zaludnieniem obszaru miasto dopłaca do jego zagospodarowania. Dotyczy to nie tylko pierwszej dzielnicy, ale każdej kolejnej, więc ogranicz rewolucyjne wydatki w czasie gdy nowa dzielnica rośnie w siłę.
Pamiętaj, że większość problemów z budżetem można rozwiązać za pomocą podatków. Nie chodzi jednak o zmianę stawki, a tworzenie kolejnych dystryktów. Im większa grupa mieszkańców składa się do wspólnej kasy, tym większe ogólne wpływy. Pierwsze 4 - 5 dzielnic powinieneś stworzyć w ciągu pierwszych 15 lat kampanii. Na początku gry miasto ma duży potencjał, więc rada miasta nie powinna stanowić przeszkód w drodze do dużej populacji. Pamiętaj tylko, żeby jak najmocniej ograniczyć wywieranie wpływu na partie na początku gry, gdyż może to wpłynąć na wynik głosowań dotyczących modyfikacji / utworzenia dystryktu.
Jeśli interfejs wskazuje na dowolny typa zapotrzebowania na przestrzeń to powinien być dla ciebie jednoznaczny sygnał, że czas wybudować kolejny dystrykt. Nawet jeśli zapotrzebowanie ma niską wartość to jeśli tylko będziesz utrzymywał ogólny poziom zadowolenia na dodatnim poziomie szybko znajdą się nowi mieszkańcy i przedsiębiorcy.
Pamiętaj, żeby nie budować dystryktów w szeregu. Każda z dostępnych w grze instytucji dysponuje określonym zasięgiem, który wyrażony jest okręgiem z instytucją w jego centralnym punkcie. Jeśli ustawisz dystrykty szeregowo, to masz mniejszą szansę, że okręg działania instytucji obejmie większość obszaru. Postaraj się, aby jeden dystrykt przylegał ściśle do drugiego.
Modyfikacja dystryktów
Do tego zagadnienia musisz podchodzić przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia. Jeśli rozważasz uruchomienie nowej instytucji, gdyż jest to podyktowane potrzebami mieszkańców na masz spore nadwyżki, to nie powinieneś się długo zastanawiać.
Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie