Uprawa roślin i użyźnianie gleby | Ogród | The Sims 2 Cztery Pory Roku
Ostatnia aktualizacja: 28 października 2019
Uprawa roślin i użyźnianie gleby
W taki oto sposób udało nam się dotrzeć do najbardziej złożonego, ale i zarazem najciekawszego podpunktu, związanego z czynnościami wykonywanymi w ogrodzie. Sadzenie roślin nie jest szczególnie skomplikowane, aczkolwiek będziesz musiał pamiętać o kilku bardzo ważnych czynnościach. Istotne jest także to żeby wszystkie kroki wykonać w ściśle określonej kolejności, wybierając przy tym odpowiednie opcje. Nie muszę chyba dodawać, że do prac w ogrodzie powinieneś oddelegować osobę, która nie posiada aktualnie pracy. Pogodzenie obu tych obowiązków byłoby bowiem bardzo utrudnione, głównie dlatego, iż praktycznie codziennie w ogrodzie będziesz musiał spędzić 3-4 godziny. Jest to oczywiście uzależnione od tego, w jak dużym stopniu pragniesz się tym zajmować, ale radzę oczywiście żeby się całkowicie na tym skupić, a wolne chwile spędzać na spotkaniach z przyjaciółmi czy rozwoju wybranych przez siebie umiejętności. Jak już powiedziałem, wszystko to odbywa się w kolejnych, ściśle określonych krokach. Prześledźmy więc wszystkie najważniejsze czynności. Jednocześnie chciałbym Cię uprzedzić, iż żadnego z tych posunięć nie powinieneś próbować opuścić czy celowo skrócić.
Pierwszy krok jest wyjątkowo prosty, choć powinieneś postępować zgodnie z pewnym schematem. Żeby w ogóle móc przystąpić do sadzenia roślin czy użyźniania gleby, będziesz musiał wejść do okna obiektów związanych z ogrodnictwem, a następnie wybrać Przyjemne Poletko (#1). Jak zapewne zauważyłeś, przygotowanie większej ilości pól będzie Cię trochę kosztowało, tak więc nie radziłbym aktywować tej opcji już na samym początku zabawy. Najlepiej będzie żeby co najmniej jeden z domowników znalazł sobie dobrą pracę i parę razy awansował. Wracając jednak do poletka, osobiście radziłbym zdecydować się na równoległe pasy, podobne do tych, które ukazane zostały na screenie (#2). Ułatwi ci to przede wszystkim wykorzystanie zraszaczy, o których szerzej napisałem w jednym z kolejnych podpunktów poradnika. Poletko musi być oczywiście stawiane na trawie. Nie powinieneś tu budować żadnych innych obiektów, związanych ze zmianą podłoża (ono samo musi być wyrównane). Wskazówki nie zmieniają się, jeśli chodzi o szklarnie. W tym przypadku będziesz jednak musiał pozostawić co najmniej jedno wolne pole koło stawianych przez siebie drzwiczek. W przeciwnym przypadku sterowana postać nie będzie mogła wejść do środka. Korzystając z okazji warto też przypomnieć o tym żeby oprócz strachów na wróble nie należy umieszczać żadnych zbędnych obiektów w najbliższej okolicy poletek, albowiem korzystanie z nich byłoby zapewne bardzo utrudnione.
Mając już gotowe poletka, będziesz mógł przystąpić do drugiego punktu, a mianowicie użyźniania gleby. W tym celu będziesz musiał kliknąć na dowolnym poletku i wybrać opcję Użyźnij (#1). W początkowej fazie zabawy nie będziesz mógł niestety nic więcej zrobić. W rezultacie będziesz musiał zakupić torbę nawozu. Jest to niestety bardzo kosztowny proces, gdyż jedna torba przypada na jedno poletko. Mechanizm ten można jednak obejść. W poprzednich rozdziałach poradnika wspominałem już o kompoście, a także o tym, że praktycznie każdy posiadany obiekt będzie można na kompost przerobić. Nie radziłbym oczywiście przerabiać w ten sposób śmieci, niepotrzebnych gazet, czy spadających z drzew liści. Warto natomiast wybierać martwe, chore lub niepotrzebne w danym momencie roślinki. Kompost gromadzony jest w specjalnych zbiornikach, które szerzej już opisywałem. Klikając na takim zbiorniku, możesz oczywiście sprawdzić ile wolnych slotów ci jeszcze pozostało (#2). Generalnie jednak nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów, tym bardziej, iż bezproblemowo można dostawić kolejne zbiorniki. Mając już jakiś kompost, będziesz mógł wybrać drugą opcję przy użyźnianiu gleby. Jest to szczególnie ważne gdy planujesz zasadzić cenniejsze roślinki, jak chociażby bakłażan. Kompostu nie radziłbym wykorzystywać do sadzenia np. najtańszych pomidorów. Skorzystanie z kompostu spowoduje przede wszystkim, iż "stan zdrowia" roślinek będzie utrzymywał się na wyższych poziomach (o tym więcej powiem już wkrótce). Ponadto chwasty nie będą zbytnio zagrażały. Niezależnie od wybranej przez siebie metody, procesu użyźniania gleby nie można pomijać. Jest to kluczowy składnik, jeśli planuje się zabawę w ogrodnika, także na nieco mniejszą skalę.
Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie