Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rome: Total War - poradnik do gry

Rome: Total War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis jednostek w Rome Total War | Wojsko poradnik Rome: Total War

Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2019

Po pierwsze, należy pamiętać, iż nasze jednostki zgrupowane w oddziały są przygotowane i szkolone jedynie do walki frontalnej. Oznacza to tyle, iż wszelaki atak wroga z boku, czy nie daj boże z tyłu, są co najmniej nienaturalnymi sytuacjami, przynoszącymi ogromne straty. Oczywiście, nasi wojowie nie są bezmyślnie zaprogramowanymi robotami prącymi jedynie na przód, w sytuacjach gdy zostaną zaatakowani z innej strony niż od przodu, potrafią się odwrócić i stanąć oko w oko z wrogiem. Niemniej jednak, atak taki ma bardzo negatywny wpływ na morale naszych wojowników, zaatakowani z kilku stron żołnierze walczą dużo mniej efektywnie. Działa to także w drugą stronę. Na polu walki należy tak manewrować naszymi jednostkami, aby celować w słabe punkty wroga, starając się okrążać pole bitwy i atakować przeciwnika z kilku stron na raz. W większości przypadków np. jednoczesny atak na obydwie flanki wrogiego oddziału, spowoduje jego natychmiastową ucieczkę w panice.

Każda jednostka ma zarówno wady jak i zalety. Dobry dowódca powinien nade wszystko uwydatniać zalety i jak odpowiednio ukrywać wady swoich żołnierzy. Rome: Total War w przeciwieństwie do innych gier strategicznych (w których tworzy się armie wrogich sobie ras na zasadzie kamień - nożyce - papier), stara się przedstawić każdą jednostkę, poprzez jej prawdziwą funkcję i umiejętności, jakimi cechowała się w historycznych dziejach naszego kontynentu. Mimo, iż wojska każdej z nacji są bardzo zróżnicowane, poniżej pozwolę sobie na wypisanie kilku ogólnych rad.

Piechota: to główny składnik naszej armii, będący zarówno mięsem armatnim, jak i największą siłą uderzeniową naszych wojsk. Budowę armii należy rozpoczynać, właśnie od wyszkolenia wojowników, znających się na walce bezpośredniej. Specyficznym rodzajem piechoty są żołnierzy z długimi pikami, którzy w konfrontacji z wrogiem zaopatrzonym w krótką broń białą wypadają dość blado [# I ]. Pikinierzy i włócznicy są natomiast niezastąpioną formacją obronną do walki z kawalerią. Przy starciu z konnicą, należy owe jednostki ustawić w szerokim rzędzie (po 3 - 4 rzędy), aby po przetrzymaniu pierwszego uderzenia kawalerii, można był okrążyć przeciwnika. Dowodząc piechotą należy pamiętać, iż są to dość powolne formacje, które trzeba utrzymywać w zwarciu, nie pozwalając na to, aby wróg (szczególnie kawaleria) zaatakował je od tyłu. Należy także pamiętać, iż piechota jest w większości przypadków bardzo podatna na ataki wojsk miotających pociskami na odległość.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie