Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Patrician IV - poradnik do gry

Patrician IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Polityka | Rozgrywka w Patrician IV poradnik Patrician IV

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019

Polityka

Polityka do gry wkracza gdy tylko osiągniesz rangę rajcy. Wraz z kolejnymi awansami horyzontysię poszerzają: możesz zostać burmistrzem bądź też nawet aldermanem całej Hanzy. W miastach gdzie twoja reputacja jest wysoka musisz mieć także na uwadze miejscowych władców.

Wnioski do rady miejskiej

023 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
023
024 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
024

Posiadając rangę przynajmniej rajca masz prawo w ratuszu zgłaszać swoje wnioski dotyczące rozwoju miasta. Za każdym razem gdy zbiera się rada miejska zgłaszane są różne wnioski, które posiadają różne poparcie [023]. Czasami rada jest zdecydowana na wybór, jednak w niektórych przypadkach nie może się zdecydować [024].

025 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
025
026 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
026

Aby złożyć swój wniosek kliknij na dole przycisk "wniosek" [025]. Następnie wybierz propozycję z listy oraz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na jej wsparcie [026] (Uwaga! Możesz głosować przeciwko aktualnej większości w radzie i będzie to skuteczne o ile przeznaczysz na to wystarczającą sumę pieniędzy).

027 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
027
028 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
028

Gdy większość rady będzie sprzyjać pewnemu rozwiązaniu [027] masz niewiele czasu by reagować i składać inne wnioski. Jeśli nic nie zadziałasz (bo np. nastawienie większości rady będzie po twojej myśli) po pewnym czasie decyzja zapadnie i będzie ona od razu wdrażana w życie, a na tej zakładce pojawi się kolejna data zebrania się rady [028].

Burmistrz / Władca

029 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
029
030 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
030

Aby zostać burmistrzem musisz posiadać przynajmniej rangę starosty. Wtedy to w ratuszu swojego rodzinnego miasta możesz zgłosić swoją kandydaturę [0]. Tam też widnieje data wyborów. Pamiętaj, że burmistrzem zostaje osoba, która ma największą reputację w dniu wyborów [0]. Warto zaznaczyć, że w przypadku miast, które założyłeś i dostarczyłeś towary pierwszej potrzeby jesteś w nich władcą i masz takie same możliwości i uprawnienia jak burmistrz (którym będziesz w nich cały czas, chyba, że bardzo zaniedbasz to miasto).

031 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
031
032 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
032

Gdy zostaniesz burmistrzem w budynku ratusza zakładka "rada miejska" zamienia się w "urząd" [031]. Możesz tutaj sprawdzić bilans miasta, a także zawartość miejskiego skarbca. Możesz także przelewać pieniądze pomiędzy swoim portfelem a pieniędzmi miasta. Aby to uczynić kliknij "przelew" a następnie wprowadź kwotę. Jeśli wpiszesz kwotę z minusem na początku wtedy pieniądze zostaną pobrane ze skarbca i przelane na twoje prywatne konto. Natomiast jeśli wpiszesz bez minusa ty przekażesz miastu daną kwotę [032].

033 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
033
034 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
034

Niżej ustalasz wielkość podatku a także (jeśli miasto jest już hanzeatyckim) gwarancje ceny na dany towar [033] - różnicę pomiędzy ceną rynkową a gwarantowaną pokrywa miejski skarbiec. Podatek powinien zależeć od dobrobytu. Im większy dobrobyt tym wyższy podatek możesz nałożyć. Zawsze przy aktualnie ustawionym procencie podatku widzisz komentarz, który ci pomaga tym sterować [034]. Ponadto jako burmistrz możesz decydować o prowadzonych na uniwersytecie badaniach, możesz budować nowe i ulepszać istniejące budynki, możesz występować do Rady Hanzeatyckiej o podniesienie statusu miasta.

Alderman Hanzy

035 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
035
036 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
036

Aby wystartować na Prezesa Związku Hanzeatyckiego musisz spełnić dwa warunki: posiadać najwyższa rangę patrycjusz oraz wypełnić przynajmniej trzy misje zlecone przez Radę Hanzeatycką - liczbę wykonanych misji kontrolujesz w gildii w zakładce "polecenia" [035]. Gdy spełniasz te warunki przejdź w gildii do zakładki "handlarze" i zgłoś swoją kandydaturę na to stanowisko [036].

037 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
037
038 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
038

Przy wyborze - tak jak w przypadku burmistrza - kluczowa jest popularność kupców [037]. Aldermanem zostanie osoba, która w dniu wyborów będzie najpopularniejszym kupcem [038].

039 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
039
040 - Polityka | Rozgrywka w Patrician IV - Patrician IV - poradnik do gry
040

Będąc Aldermanem dochodzą ci nowe obowiązki. Musisz reagować na kłopoty pojawiające się w miastach Hanzy - wyświetlane są one w gildii w zakładce "obowiązki urzędowe" [039]. W górnej części wyświetlane są problemy, w dolnej możliwe rozwiązania. Przy niektórych problemach jest tylko jedno możliwe rozwiązanie np. gdy odkryta zostanie kryjówka pirata to jedynym możliwym zleceniem jest zniszczenie jej. Ale gdy np. w danym mieście trwa recesja jako alderman możesz zdecydować jakie należy poczynić kroki: albo ogłosić zlecenie skierowane do jednego kupca by za opłatą poprawił sytuację miasta, albo wystosować odezwę do wszystkich kupców by dostarczali towary do tego miasta [0]. Oczywiście zatwierdzone przez ciebie zlecenie pojawi się w zakładce "polecenia".

Władcy i zaspokajanie ich żądań

Działania związane z lokalnymi władcami zostały przedstawione przy opisie bramy miejskiej w rozdziale "funkcje budynków".