Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Observer - poradnik do gry

Observer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Podstawy rozgrywki w Observer poradnik Observer

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2019

Poniżej znajduje się szereg ogólnych wskazówek i podpowiedzi do gry Observer. Wiedza o nich może znacząco ci ułatwić prowadzenie śledztw oraz pomyślne dotarcie do finału całej przygody. Observer nie jest bardzo złożoną grą pod względem mechaniki rozgrywki, aczkolwiek zawiera kilka mniej oczywistych zależności, o których dobrze jest wiedzieć od samego początku gry.

  1. Observer nie jest typem gry, w której musisz śpieszyć się czy nieustannie dbać o utrzymywanie głównego bohatera przy życiu. Przez zdecydowaną większość gry możesz na spokojnie badać otoczenie i analizować kolejne miejsca zbrodni. Nie oznacza to, że przez cały czas możesz czuć się pewnie, gdyż sterowana postać w kilku miejscach może zginąć i pojawi się wtedy ekran Game Over. Dotyczy to w szczególności niektórych scen z zaglądania do umysłów podejrzanych, w trakcie których bada się nękające ich koszmary. Tego typu niebezpieczne miejsca zaznaczone zostały w opisie przejścia i pilnuj się w nich jeśli nie chcesz zaprzepaścić swoich szans na zdobycie osiągnięcia Unbreakable.
  2. Większość wykonywanych czynności jest obowiązkowych do posunięcia głównego wątku fabularnego do przodu, ale w grze pojawiają się także opcjonalne. Warto przede wszystkim bardzo dokładnie badać wszystkie miejsca zbrodni, bo możesz dzięki temu odnaleźć dodatkowe ślady. Rozważ także zajęcie się dodatkowymi, mniejszymi sprawami śledczymi, które stają się dostępne w dalszej części gry.
  3. Po zaliczeniu kilku początkowych scen odblokowywany jest dostęp do kilkupiętrowego bloku mieszkalnego, w którym toczy się znaczna część gry. Dobrze jest wykorzystać okazję i od razu dokładnie zbadać wszystkie piętra z zamiarem przepytania lokatorów (sprawdzaj wszystkie interkomy), odnalezienia interaktywnych obiektów (np. komputerów) czy wejścia w posiadanie nowych znajdziek. Dobrze jest również wiedzieć, że niektóre obszary slumsów, np. piwnica i strych, staną się dostępne dopiero po tym jak dostatecznie awansujesz w grze. Nie przejmuj się tym, że początkowo nie będziesz mógł ich jeszcze zbadać.
  4. Podczas eksploracji otoczenia staraj się regularnie używać wszystkich trzech dostępnych trybów wizji. Tryb EM Vision jest pomocny w lokalizowaniu i skanowaniu różnorakich urządzeń elektronicznych. Tryb Bio Vision wykorzystuje się w głównej mierze do odnajdywania i skanowania ludzkiej tkanki oraz śladów krwi. Noktowizja może ci z kolei przyjść z pomocą w tych lokacjach, które są bardzo ciemne i gdzie łatwo jest przez to przegapić jakiś dowód rzeczowy czy sekret.
  5. Główny bohater cierpi na przypadłość, która wymusza wykonywanie synchronizacji w regularnych odstępach czasu. Do wykonywania tych akcji potrzebny jest lek o nazwie synchrozyna i dobrą wiadomością jest to, że odnajduje się go w wielu spośród badanych lokacji gry (zaglądaj przede wszystkim do łazienek, aczkolwiek synchrozyna może też leżeć na stole czy na biurku). Nie powinno dzięki temu dojść do sytuacji wyczerpania zapasu synchrozyny. Nie próbuj natomiast ignorować synchronizacji, gdyż postępujące zniekształcenia obrazu będą znacząco utrudniały ci eksplorację i zwiększały ryzyko pominięcia jakichś ważnych śladów.