Przyciski | Prowincja w Knights of Honor poradnik Knights of Honor
Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2019
Każde królestwo występujące w KOH złożone jest z szeregu prowincji. Stolicą prowincji jest twierdza pełniąca rolę centrum handlowego i administracyjnego. Każda z prowincji może też dysponować surowcami (atutami) i osadami zwiększającymi jej potencjał.
Liczba dostępnej populacji ( A ) - Liczebność każdej z prowincji symbolizowana jest przez ikony mieszkańców wyświetlane pod nazwą jej głównej osady. Należy pamiętać, iż wraz z naturalnym rozwojem prowincji maksymalna liczba ludności będzie stopniowo wzrastać. Populacja jest przydatna do werbunku jednostek. Minimalny koszt zwerbowania jednego oddziału to 1 jednostka ludności. Należy pamiętać, iż zasoby ludności regenerują się wraz z upływem czasu.
Przycisk budowy ( B ) - Przycisk budowy umożliwia wznoszenie budynków w obrębie głównej osady danej prowincji. Aby wznieść budynek należy kliknąć na przycisku budowy, a następnie na polu budowy i wybranym budynku. Więcej na temat budowy znajdziesz w rozdziale "Prowincja - Rozbudowa i budynki".
Przycisk nastrojów ( C ) - Przycisk nastrojów sygnalizuje procentowe prawdopodobieństwo wybuchu buntu w obrębie danej prowincji. Po kliknięciu na nim otworzy się tabela z informacjami o źródłach radości i niepokojów mieszkańców. Więcej na temat nastrojów znajdziesz w rozdziale "Prowincja - nastroje".
Ikony stanu ( D ) - Ikony stanu wyświetlają aktualną produkcję w obrębie wybranej prowincji. Pierwsza ikona od lewej to religia obowiązująca w prowincji wraz z liczbą punktów pobożności generowanych co 5 sekund. Moneta symbolizuje przychody w złocie. Książka symbolizuje liczbę drukowanych książek. Liczba przy kłosie określa ile żywności produkuje prowincja. Młotki determinują natomiast zdolności produkcyjne (np. 5 punktów budowy w ciągu 5 sekund). Pod ikonami stanu znajduje się belka wypełniona w mniejszym lub większym stopniu kłosami. Jest to stan spichlerzy wybranej prowincji.
Ikona marszałka ( E ) - Jeżeli w prowincji będzie stacjonował marszałek to jego wizerunek pojawi się w miejscu oznaczonym literą E. Pod wizerunkiem marszałka wyświetlana jest gwiazdka wraz z liczbą. Liczba 1 oznacza, iż marszałek dysponuje 1 punktem umiejętności. Aby przydzielić punkt umiejętności do wybranej premii, należy kliknąć na strzałkę znajdującą się na prawo od wizerunku ministra. Następnie na wybranym polu premii i samej premii. Należy pamiętać, iż marszałek dysponuje tylko sześcioma polami premii. Warto jest więc zawczasu pomyśleć nad kierunkiem jego rozwoju.
Armia marszałka ( F ) - Armia marszałka wyświetlana jest w miejscu oznaczonym literą F. Aby wybrać jednostkę należy na nią kliknąć. Aby uzupełnić stan osobowy jednostki należy ją wybrać i kliknąć na przycisku "+", który znajduje się pod przyciskiem nastrojów (C). Przyciski "x" i "-" umożliwiają transfer jednostek pomiędzy garnizonem miejskim, a armią marszałka. Przycisk "*" umożliwia rozwiązanie wybranego oddziału. Aby zwerbować oddział do armii marszałka, kliknij LPM na wolnym polu jego armii i wybierz interesującą cię jednostkę. Armia marszałka może liczyć do 9 jednostek konwencjonalnych i 4 jednostek oblężniczych.
Warto też zwrócić uwagę na wagon wypełniony kłosami. Symbolizuje on liczbę pożywienia jaką dysponuje armia marszałka. Jako, że głodna armia słabo walczy, warto jest dbać o to, by nie brakowało jej pożywienia. W celu uzupełnienia zapasów armii należy kliknąć na wagonie. Zostanie on napełniony żywnością pobraną ze spichlerza prowincji.
Garnizon miejski ( G ) - Garnizon miejski umożliwia werbunek jednostek w obrębie wybranej prowincji. Podobnie jak i armia marszałka może pomieścić do 9 jednostek konwencjonalnych. Aby otworzyć menu werbunku należy kliknąć na wolnym miejscu w panelu garnizonu (G).
Menu werbunku - jednostki unikalne dla królestwa ( H ) - Menu werbunku składa się z trzech części. Na samej górze wyświetlane są jednostki unikalne dla danego królestwa. Na dole zwerbować można natomiast jednostki charakterystyczne dla danej prowincji. Aby zwerbować jednostkę kliknij na niej LPM. Należy pamiętać o tym, iż werbunek to nie tylko koszt w ludności i złocie, ale i w żywności, która jest pobierana ze spichlerza.
Menu werbunku - jednostki standardowe ( I ) - Jednostki standardowe wyświetlane są w centralnej części sekcji werbunku. W zależności od typu osady i jej zabudowy zwerbować można określone oddziały. Oddziały dostępne oznaczane są podświetlonym wizerunkiem. Oddziały niedostępne oznaczane są szarą ikoną z konturami wizerunku. Oddziały chwilowo niedostępne (brak gotówki lub żywności) oznaczane są szarym wizerunkiem. Aby sprawdzić jakie oddziały mogą być werbowane w danej osadzie wystarczy najechać na każdą z ikon kursorem i przeczytać informacje z dymka. Jest o tyle ważne, iż bezcelowym jest wzniesienie np. budynku odpowiedzialnego za szkolenie mieczników w osadzie, która nie będzie mogła ich szkolić.