Kusza | Inne nowości w dodatku The Following | Dying Light The Following poradnik Dying Light: The Following
Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2019
Kusza
Kusza to najważniejsza nowa odmiana broni dostępnej w dodatku The Following. Sprawdza się ona doskonale w szybkim i cichym eliminowaniu bandytów i wybranych potworów, aczkolwiek po wyposażeniu w specjalne odmiany bełtów może też nabrać np. bardziej ofensywnego znaczenia. Kusza jest domyślnie niedostępna i możesz wejść w jej posiadanie dopiero po spędzeniu z dodatkiem co najmniej kilkudziesięciu minut. Konkretnie musisz na tyle zwiększyć poziom zaufania lokalnej ludności (więcej o tym na kolejnej stronie tego rozdziału) żeby awansować do rangi Newcomer. Nagrodą za zdobycie tej rangi jest właśnie kusza.
Kusza nie znajdzie się w Twoim inwentarzu automatycznie po uzyskaniu odpowiedniej rangi. Musisz powrócić farmę Jasira i spotkać się na niej z jednym z akolitów (Faceless), który przekaże Crane'owi nagrodę. Oprócz tego otrzymasz zapas zwykłych bełtów.
Uwaga - Nie przejmuj się jeśli zgubisz kuszę, bo od tego momentu możesz ją wytwarzać w oparciu o odblokowany plan. Warto ponadto kontynuować zdobywanie punktów zaufania, bo w miarę awansowania na kolejne rangi odblokujesz sobie dostęp do planów gwarantujących skonstruowanie ulepszonej kuszy oraz innych wariantów bełtów (np. wybuchowych).
Tak jak już zostało to powiedziane kusza jest doskonałą bronią do cichego eliminowania wrogów. Idealnie sprawdza się ona np. wtedy gdy chcesz oczyścić okupowane przez bandytów obozowisko nie dając się im przy tym wykryć. Niezależnie od tego czy zostałeś wykryty czy jeszcze nie staraj się zawsze celować w głowy przeciwników, bo jeśli zostaną trafieni w inną część ciała to mogą jedynie odnieść mniejsze obrażenia. Ponadto po każdej udanej akcji sprawdzaj ich zwłoki, bo gra bardzo często pozwoli ci odzyskać wystrzelone bełty (chyba że były to np. ich wybuchowe odmiany, które zniszczone zostały w wyniku eksplozji).
Ważna uwaga - Wykonanie poprawnego trafienia w głowę może doprowadzić do natychmiastowej śmierci niektórych spośród elitarnych zombiaków, jak na przykład ropuch, zbirów czy nawet mutantów. Jest to w rezultacie dobry sposób na przyoszczędzenie amunicji i na uniknięcie rozegrania starcia na tradycyjnych zasadach.