Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CSI: Mordercze Zamiary - poradnik do gry

CSI: Mordercze Zamiary - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Inne] Garść porad | CSI Mordercze Zamiary poradnik CSI: Mordercze Zamiary

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

Garść porad

KORZYSTANIE Z PORADNIKA

Zdecydowanie radzę korzystać z poradnika przez cały czas grania, bo pomoże to w uniknięciu problemów z ustaleniem kolejnych kroków w danym śledztwie. Jeżeli poradnika zamierzasz używać jedynie do rozwiązywania najtrudniejszych zagadek, to wiedz, że możesz napotkać pewne problemy. Kolejne czynności można niejednokrotnie wykonywać w dowolnej kolejności, a to z kolei może utrudnić odnalezienie potrzebnych informacji. W takim przypadku sugeruję użycie wyszukiwarki i wpisanie do niej nazwy lokacji, nazwiska ważnej postaci czy nazwy przedmiotu pozyskanego w toku śledztwa.

UKOŃCZENIE SPRAW ŚLEDCZYCH W STU PROCENTACH

W celu "zaliczenia" gry z najlepszym wynikiem musisz zadbać o to żeby trzy główne współczynniki na koniec każdego śledztwa uzyskały maksymalne wartości (100%). Swoje postępy na bieżąco możesz monitorować z poziomu PDA, wybierając zakładkę statystyk (STATISTICS).

Pierwszy współczynnik to dokładność w prowadzeniu śledztwa (Thoroughness). Kolejne punkty są tu przyznawane za przemieszczanie się po dostępnych lokacjach, a konkretnie za każde pojawienie się w danym miejscu po raz pierwszy. W obrębie większej lokacji (np. miejsce zbrodni czy dom podejrzanej osoby) miejsc takich może być kilka lub kilkanaście, tak więc zawsze warto być dokładnym. Uwaga! Punkty są przyznawane nie tylko za badanie miejsc zbrodni, ale także za odwiedzanie wszystkich "stałych" lokacji gry, a więc laboratorium, kostnicy czy biura Brassa! Jest to niezwykle ważne i nie należy o nich zapominać. W szczególności radzę tu zwrócić uwagę na windę i tablicę ze zdjęciami z laboratorium CSI. Pomimo tego, że miejsca te nie są nigdy ważne dla dalszego toku śledztwa, to i tak musisz je odwiedzać. Wartość współczynnika Thoroughness warto sprawdzać PRZED przystąpieniem do ostatniego przesłuchania kończącego dany odcinek. Jest to bowiem ostatnia szansa do zdobycia brakujących punktów!

Drugi współczynnik to analiza pozyskanych dowodów rzeczowych (Skill) i dotyczy on wyłącznie czynności wykonywanych w laboratorium CSI. Generalnie wygląda to tak, że domyślnie znajduje się on już na maksymalnym poziomie stu procent (od pierwszej wizyty w laboratorium), ale za każdy popełniony błąd naliczane są karne punkty. Błędy dotyczą między innymi wybierania niewłaściwych pozycji w badaniu chemicznym czy układania łańcuchów DNA w złej kolejności. Najbardziej jednak powinieneś pilnować się przy korzystaniu z mikroskopu oraz oznaczaniu charakterystycznych punktów na oglądanych odciskach palców, gdyż w tych dwóch przypadkach punkty odliczane są za dokładność, nawet jeśli ogólny wynik badania był pozytywny. Ja radziłbym po KAŻDEJ wykonanej czynności w laboratorium sprawdzać stan tego współczynnika i w razie jego obniżenia podejmować decyzję o załadowaniu poprzedniego stanu gry.

Ostatni trzeci współczynnik to przebiegłość (Cunning) i dotyczy on wyłącznie przesłuchiwania świadków. Także i tu domyślnie współczynnik będzie utrzymywał się na maksymalnym poziomie stu procent (od momentu przesłuchania pierwszej osoby). Jedyny sposób na jego pogorszenie to pokazanie danemu świadkowi złego przedmiotu. W celu uniknięcia potencjalnych problemów radzę więc przez cały czas korzystać z poradnika i ignorować możliwość zadawania pytań, do których nie dysponuje się dowodami poświadczającymi o kłamstwie danej osoby.