Granaty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty poradnik Battlefield 1
Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019
W grze Battlefield 1 gracze mają do wyboru siedem rodzajów granatów. Niektóre z nich znajdą proste zastosowanie w zabijaniu wrogów, ale część z nich wykorzystuje się nieco bardziej taktycznie. To one sprawdzają się najlepiej na trybach skupionych na strategii i taktyce: podboju, szturmie i operacjach. W tym rozdziale dowiesz się, czym się różnią oraz jaki granat kiedy wybrać.
Granat odłamkowy/trzonkowy
Najpopularniejszy typ granatu, posiadający zapalnik czasowy i zadający duże obrażenia piechocie. Zniszczenia, które zadaje pojazdom są znikome. Najlepiej sprawdza się do eliminacji przeciwników, będących w budynkach.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 1 taki granat.
Granat gazowy
Granat gazowy zadaje obrażenia wrogom, znajdującym się w jego zasięgu. Muszą oni używać masek gazowych, przez które ich pole widzenia jest ograniczone, a co ważniejsze, nie mogą oni celować, a są zmuszani do strzelania z biodra. Znacznie osłabia to klasy szturmowca i zwiadowcy, których bronie nie są najcelniejsze w takich sytuacjach. Ten typ granatu sprawdza się świetnie, gdy jeden zespół broni np. przekaźnika, a atakujący zasypią ich granatami gazowymi i będą ich eliminować z odległości, na którą gaz nie sięga.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 2 takie granaty.
Granat uderzeniowy
Ten typ granatu, podobnie jak granat odłamkowy, zadaje duże obrażenia piechocie. Granat uderzeniowy nie posiada jednak zapalnika czasowego, a eksploduje podczas uderzenia. Trudniej przez to wrzucić go np. do pomieszczenia, bo może eksplodować zbyt wcześnie. Jego przewagą nad granatem odłamkowym jest to, że dobrze rzucony nie pozostawi przeciwnikowi czasu na ucieczkę.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 1 taki granat.
Granat zapalający
Granat zapalający uwalnia płonącą ciecz. Ogień pozostaje tylko przez krótką chwilę, ale żołnierze będą palić się nawet, jeżeli z niego wyjdą. Granat ten jest skuteczny dzięki temu, że gracze nie wiedzą, co robić po podpaleniu. Zwykle biegają, co jeszcze pogarsza sprawę. Powinno się zrobić wręcz przeciwnie - położyć się, a wtedy ogień zgaśnie.
Granat zapalający idealnie sprawdza się do obrony wszelkiego rodzaju celów, od przejść i drzwi, po przekaźniki. Nie zawsze zada obrażenia przeciwnikom, ale powstrzyma ich na kilka cennych sekund od ataku.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 1 taki granat.
Minigranat
Granat wielkości piłki golfowej, który zadaje mniejsze obrażenia piechocie, ale można rzucić go dalej.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 2 takie granaty.
Granat dymny
Kolejny granat używany do zajmowania strategicznych punktów na mapie. Rozpyla on chmurę dymu, przez którą nie widać przeciwników i nie można ich zaznaczać. Najefektywniejszy jest w trybie szturmu. Atakujący mogą wykorzystać go na wiele sposobów. Mogą zrobić zasłonę dymną, dzięki której zbliżą się do przekaźnika. Inną opcją jest zadymienie samego przekaźnika i próba uzbrojenia go niedostrzeżonym.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 2 takie granaty.
Lekki granat przeciwpancerny
Granat ten zadaje małe obrażenia piechocie, ale lepiej sprawdza się do niszczenia pojazdów. Może być dobrym uzupełnieniem dla szturmowca, który jako główny cel obierze sobie eliminację czołgów.
Podczas odrodzenia otrzymujesz 1 taki granat.