Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Avowed - poradnik do gry

Avowed - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Avowed: Wszystkie poziomy trudności Avowed poradnik, porady

W Avowed można wybrać 1 z 5 poziomów trudności. Nasz poradnik opisuje różnice pomiędzy poziomami trudności oraz dodatkowe ułatwienia, a także wyjaśnia co oznaczają czaszki i jak zwiększać poziom przedmiotów protagonisty.

Ostatnia aktualizacja: 10 lutego 2025

Jak obniżyć poziom wyzwania w grze Avowed? W naszym poradniku znajdziecie przede wszystkim listę wszystkich poziomów trudności wraz z opisanymi dodatkowymi ułatwieniami rozgrywki, takimi jak asystent celowania czy prostsze uniki. Na stronie opisaliśmy też znaczenie czaszek przy nazwach wrogów i questów, a także jak wyposażać bohatera w sprzęt wyższej jakości.

Lista poziomów trudności

  1. Poziom trudności po raz pierwszy możecie wybrać w ostatniej zakładce kreatora postaci. Autorzy przygotowali 5 poziomów trudności - opowieść, łatwy, normalny, trudny i ścieżka potępionych.
  2. Najważniejsze różnice dotyczą wyzwania podczas walk. Na najniższym poziomie trudności nie trzeba polegać na zaawansowanych atakach, przeciwnicy zadają niewielkie obrażenia i szybko tracą punkty zdrowia. Dla odmiany grając na wyższych ustawieniach trzeba umiejętnie rozwijać build postaci, mądrze wykorzystywać umiejętności oraz regularnie ulepszać lub podmieniać sprzęt głównego bohatera.
  3. Decyzja o wyborze poziomu trudności nie jest ostateczna. Stopień trudności możecie też zmienić w trakcie zabawy, przechodząc do zakładki Gra w menu opcji.

Jak dodatkowo obniżyć poziom trudności?

Oprócz wybrania głównego poziomu trudności dostępne są różne mniejsze ułatwienia w opcjach gry (przede wszystkim zakładki Gra i Dostępność). Najciekawsze z nich to:

  1. Samouczki i Przypomnienia - Są one domyślnie włączone. Samouczki mogą opisywać najważniejsze mechaniki w momencie odblokowania lub używania ich po raz pierwszy. Przypomnienia mogą informować np. o posiadaniu materiałów do ulepszenia sprzętu.
  2. Autoaktywacja umiejętności towarzyszy - Jest ona domyślnie włączona. Członkowie drużyny mogą samodzielnie włączać niektóre ich aktywne umiejętności, bez konieczności wybierania ich z tarczy umiejętności.
  3. Ostrzeżenia o nadchodzących atakach - Na ekranie mogą pojawiać się wskaźniki wrogich ataków. Są one szczególnie pomocne w trybie FPP, bo nie widać wtedy wrogów ustawionych obok lub za plecami Waszej postaci.
  4. Wspomaganie celowania - Ułatwia ono wszelakie ataki dystansowe (magia, łuki, broń palna itp.). Możecie dodatkowo ustawić siłę przyciągania celownika do przeciwników.
  5. Przesuwanie w stronę celu przy atakach - Jest domyślnie włączone. Ułatwia ono skupienie się na atakowanym przeciwniku, ale może być problematyczne jeśli chcecie się szybko przełączać między wrogami.
  6. Kierowanie na cel przy uniku - Jest domyślnie włączone. Wasza postać może się automatycznie obrócić w stronę celu w momencie wykonania uniku. Ułatwi to kolejny atak tuż po zakończonym ruchu.
  7. Spowolnienie czasu przy uniku - Jest domyślnie wyłączone. Może się ono załączyć jeśli bohater otrzyma obrażenia podczas wykonywania uniku. Pozwoli to Wam lepiej przygotować się na kolejne kroki po tym jak unik się zakończy.
  8. Blokowanie kierujące ku celowi - Jest domyślnie włączone. Wasza postać może się automatycznie obrócić w stronę celu w momencie trzymania bloku. Zwiększy to szanse zatrzymania ataku przeciwnika.

Trudniejsze questy i walki - poziomy przedmiotów

  1. Niezależnie od poziomu trudności musicie mieć na uwagę dodatkową mechanikę poziomów przedmiotów oraz przeciwników. W grze funkcjonuje system czaszek, które mogą pojawiać się przy nazwach zadań w dzienniku oraz nazwach przeciwników w grze (aż 3 czaszki w przykładzie na obrazku).
  2. Większa liczba czaszek oznacza duży poziom wyzwania - daną walkę czy quest lepiej wtedy odłożyć sobie na później.
  1. Powyższy problem możecie rozwiązać poprzez levelowanie postaci oraz przede wszystkim zakładanie sprzętu wyższej jakości. Początkowo wszystkie przedmioty mają zwykłą jakość, ale w miarę awansowania w grze pojawiają się rzeczy o solidnej, znakomitej, ponadprzeciętnej i legendarnej jakości.
  2. Możecie od razu kupić / znaleźć przedmiot wyższej jakości (przykład na obrazku) lub odwiedzić obóz drużyny i zużyć materiały rzemieślnicze do ulepszenia przedmiotów niższej jakości. W przypadku broni pozwoli to Wam zadawać większa obrażenia, a w przypadku pancerzy zatrzymywać silniejsze ataki wrogów.

Problem silniejszych wrogów opisaliśmy też na stronie Czy jest level scaling?.