Budujemy miasto - projekty | Porady | American Conquest poradnik American Conquest
Ostatnia aktualizacja: 25 września 2019
Oto kilka projektów miasta:
Przy projektowaniu topografii miasta należy pamiętać, aby nie zajmowało ono zbyt dużej powierzchni. Zwarta zabudowa pozwala na łatwą obronę i szybkie dotarcie wojsk w zagrożone atakiem rejony osady. Siłą rzeczy nasze miasta w miarę rozwoju będą zajmować ogromną powierzchnię, bowiem każdy zbudowany budynek zwiększa "maksymalną populację", która jest niezbędna do wyszkolenia potężnej armii. Okaże się więc, że będziemy zmuszeni stawiać kilka identycznych zabudowań, tym bardziej ważne jest wyrobienie sobie kilku odruchów podczas projektowania naszej mieściny:
- Farmy powinny być ulokowane wewnątrz miasta lub na jego dobrze strzeżonych tyłach. Nie zapominając o zapewnieniu dużej powierzchni na pola uprawne..
- Wojska piesze przemieszczają się w żółwim tempie, nasze forty powinny więc znajdować się jak najbliżej zagrożonych atakami terenów. Nie zawsze bowiem zebrane pod zamkiem wojska mogą zdążyć z pomocą atakowanym regionom miasta.
- Każde zabudowanie można zamienić w prawdziwą warownię, chowając w nich przynajmniej kilka naszych jednostek. Im lepszej jakości jest to wojsko (choć teoretycznie wystarczą zwykli chłopi) tym obrona budynku i prowadzony z niego ostrzał są dużo skuteczniejsze. Naszych żołnierzy powinniśmy pochować przynajmniej do niektórych budynków na obrzeżach miasta. Kilkuosobowa grupka schowana w drewnianej szopie potrafi wystrzelać spory oddział przeciwnika.
- Ostrzał z budynków skierowany jest także do dzikich zwierząt, które okazują się często dość trudnymi przeciwnikami. Atak stada takich bestii, przeprowadzony w nasze słabe punkty (np. farmy) może przynieść sporo szkód. Ustrzelone z zabudowań, w bezkrwawy dla naszych ludzi sposób zwierzęta to nic innego jak dodatkowe pożywienie.
- Domy do rekrutacji chłopów umieszczamy jak najbliżej fortów, to właśnie one są ich głównym przeznaczeniem. Na jeden fort powinny przypadać dwa takie budynki.