Szybkość i niezawodność idą w parze z mocą obliczeniową. Po co nam mocny procesor w telefonie?
Spis treści
Szybkość i niezawodność idą w parze z mocą obliczeniową
Każdy z nas lubi, gdy wszystko, co robimy na ekranie telefonu dzieje się natychmiastowo. Natychmiastowe uruchamianie się aplikacji, płynne przewijanie i możliwość otwierania nawet kilkunastu różnych programów w tle, to nie tylko przyjemność, ale często także spora oszczędność czasu i większa efektywność pracy. Z naprawdę dobrym procesorem (np. Snapdragonem 8 Gen 1) i dużą ilością pamięci RAM nie musimy także martwić się o to, że aplikacja uruchomiona wcześniej będzie musiała włączać się od początku. Wspomniana wcześniej motorola edge 30 pro jest wyposażona w 12 GB pamięci operacyjnej, dzięki czemu mogłem np. zacząć pisać Tweeta, włączyć grę, sprawdzić wiadomości ze świata i po 30 minutach wrócić do pisania tego samego postu. Aplikacja Twittera cały czas działała w tle i czekała aż do niej wrócę.
Muszę przyznać także, że dość często nagrywam telefonem filmy i gdy chcę wysłać komuś jakiś fragment nagrania, to nie chce mi się przerzucać go do komputera i edytować. Najczęściej korzystam z wbudowanego w smartfon edytora wideo i po prostu tworzę krótki klip. Na telefonie ze średniej półki cenowej zapisywanie 30 sekundowego klipu wideo w 4K zajmowało zazwyczaj około minuty, a w urządzeniu ze Snapdragonem 8 Gen 1 cała operacja trwała mniej więcej 25 sekund.
Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie