Nie można zainstalować Messenger – problemy. Messenger to najlepsze co zrobił Facebook
Spis treści
Nie można zainstalować Messenger – problemy
Aktualizacja Messengera i instalacja aplikacji mogą się czasem nie powieść. Te dwa problemy to zresztą najczęstsze rzeczy, które idą nie po myśli użytkownika. Dlaczego tak się dzieje? Podstawowe przyczyny niepowodzeń wynikają z ogromu różnych modeli smartfonów na rynku. Liczba istniejących konfiguracji, jeśli chodzi o podzespoły, jest nie do policzenia. Znacznie mniej kombinacji jest przy systemie operacyjnym. Wersji Androida i iOS nie było w historii zbyt wiele. Facebookowi zależy oczywiście na tym, aby Messenger i jego inne aplikacje działały na jak największej liczbie urządzeń. Motywacja wydaje się prosta i sprowadza się do tego, żeby ułatwić kontakt jak największej liczbie osób (i oczywiście zbierać dane użytkowników).
Istnieją pewne podstawowe rozwiązania, ale w dużej mierze poprawa sytuacji zależy od osób i podmiotów trzecich, a nie samych użytkowników.
Sprawdź połączenie z internetem
Najciemniej jest pod latarnią. Jeśli od kilku minut nie udaje się pobrać aplikacji lub aktualizacji, należy sprawdzić, czy na telefonie działa internet. Najprościej można to zrobić, uruchamiając przeglądarkę i wpisując adres dowolnej strony www. Jeśli witryna się nie załaduje, można pokusić się o zresetowanie Wi-Fi. Jeśli i to nie pomoże, być może nastąpiła przerwa w świadczeniu usługi dostępu do internetu.
Podejmij próbę instalacji/aktualizacji w innym czasie
Jeśli operator usług internetowych ma chwilowe problemy i nie jest w stanie zapewnić połączenia z internetem, nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie poczekać, aż to zostanie przywrócone. Jeśli stan ten się przedłuża, dobrze będzie zgłosić awarię. Chwila cierpliwości przyda się także w momencie, gdy dostęp do globalnej sieci www jest aktywny, ale pomimo tego nie udaje się zainstalować Messengera lub jego aktualizacji. Przeszkodą może być przejściowe niedomaganie Sklepu Play.
Zaktualizuj oprogramowanie telefonu
Zaufane źródła informują, że czasami barierą uniemożliwiającą zainstalowanie komunikatora jest brak aktualnego systemu Android. Jeśli na danym urządzeniu istnieje możliwość pobrania i zainstalowania nowej wersji systemu operacyjnego, warto przeprowadzić aktualizację i dopiero po jej pomyślnym zakończeniu ponowić próbę ściągnięcia Messengera.
Pobierz starszą wersję Messengera
Rada ta przyda się szczególnie posiadaczom telefonów ze starszymi wersjami Androida. Może się bowiem okazać, że nowe wersje Messengera nie chcą współpracować z leciwym oprogramowaniem. Jak to zrobić, skoro w Sklepie Google nie ma opcji wyboru wersji komunikatora? Instalkę należy pobrać z zewnętrznego źródła. Na przykład stąd. Wielu użytkowników raportuje, że wersja oznaczona numerem 223.0.0.11.119 jest ostatnią, która nie sprawiała żadnych problemów na pierwszych Androidach. Niestety, stara kompilacja już dawno przestała być wspierania.
Załóż nowe konto Google
Z niewiadomych powodów, czasami instalacja Messengera jest niemożliwa aż do momentu stworzenia i zalogowania się na świeże konto Google. Zanim ktoś się na to zdecyduje, może spróbować wylogować się i ponownie zalogować na już istniejące konto. Rozwiązanie to proponujemy traktować jako ostateczność i zdecydować się na nie, gdy zawiodą wszystkie pozostałe sposoby.
Messenger nie wyświetla zdjęć
Problem ten od czasu do czasu pojawia się nie tylko w komunikatorze, ale także w aplikacji samego Facebooka. Co zrobić w takim przypadku? Po pierwsze należy wykluczyć istnienie problemu po stronie użytkownika. Fotografie mogą wyświetlać się tylko w części lub w ogóle nie ładować, gdy znacznie spadnie prędkość Internetu. Jeśli jednak nie to jest przyczyną, warto pobrać wersję Lite w przypadku korzystania ze zwykłego Messengera lub pełną wersję, gdy na co dzień używa się lżejszego odpowiednika. Z własnego doświadczenia wiem, że może to pomóc, kiedy niewyświetlane są zdjęcia udostępniane znajomemu z poziomu lokalnej galerii. Warto wtedy tymczasowo przejść na wersję komunikatora, która jest wolna od tej niegodności i wrócić do tej używanej na co dzień, gdy awaria zostanie usunięta. Jeśli obie metody zawiodą, nie zostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na ruch naprawczy ze strony Facebooka.
Messenger się zacina
Na 99% winę ponosi przestarzały telefon, szczególnie ten z małą ilością pamięci RAM i ROM. W pierwszym przypadku możliwą do podjęcia próbą ratunku jest zamknięcie aplikacji działających w tle. Jeśli ktoś ma z tym problem, wystarczy zresetować telefon. Warto także zrobić porządki na smartfonie i zwolnić na nim miejsce, gdy zaczyna go brakować. W praktyce oznacza to odinstalowanie nieużywanych aplikacji, skasowanie nieudanych zdjęć i duplikatów oraz usunięcie pobranych plików, które przestały być potrzebne.
Messenger nie wysyła wiadomości
Algorytmy nie przepuszczają wszystkich wiadomości wysyłanych do znajomych. Do grupy tych blokowanych zaliczają się linki do stron z pirackim oprogramowaniem, muzyką, grami, filmami itd. Przez sito nie przejdą również odnośniki i adresy stron z nielegalnym streamingiem wideo.