futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Źródło fot. pexels.com
i
Technologie 20 października 2022, 12:48

Aby nadal korzystać z Messengera, zaktualizuj konto do 30 listopada. Messenger to najlepsze co zrobił Facebook

Spis treści

Aby nadal korzystać z Messengera, zaktualizuj konto do 30 listopada

Użytkownicy korzystający z komunikatora Messenger i jednocześnie nieposiadający konta na Facebooku w ostatnim czasie otrzymują komunikat o treści: Aby nadal korzystać z Messengera, zaktualizuj konto do 30 listopada. Pomimo przebrnięcia przez ten proces i wiadomości potwierdzającej, że wszystko przebiegło pomyślnie, czat bardzo często jest w dalszym ciągu zablokowany – nie da się wysyłać ani odbierać wiadomości, przejrzeć kontaktów i wrócić do archiwalnych konwersacji. Problem jest więc spory, zwłaszcza że Messenger to najpopularniejszy tekstowy komunikator w Polsce i wiele osób polega tylko i wyłącznie na nim. Sam, przy okazji innego problemu, doświadczyłem, jak bardzo odcięcie od kontaktu ze znajomymi potrafi być uciążliwe. Niezwykle frustrujące okazało się też przywrócenie poprawnego działania aplikacji.

Messenger nie będzie mógł już dłużej działać bez konta na FB, nawet jeśli profil na komunikatorze założyło się w czasach, gdy Facebook nie był wymagany. Źródło: Unsplash - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2022-10-20
Messenger nie będzie mógł już dłużej działać bez konta na FB, nawet jeśli profil na komunikatorze założyło się w czasach, gdy Facebook nie był wymagany. Źródło: Unsplash

Komunikaty o potrzebie aktualizacji konta Messenger u osób niemających profilu FB pojawiały się już w sierpniu 2022 roku. Można było je zignorować i dalej korzystać z komunikatora. Od pewnego czasu update jest już jednak wymagany i bez niego czatowanie staje się niemożliwe. Facebook postanowił, że osoby nieposiadające konta FB i chcące korzystać z Messengera muszą zaktualizować już istniejący profil w komunikatorze do konta dezaktywowanego z wyjątkiem Messengera (DEMA). Sama firma opisuje je tak: DEMA to rodzaj konta, które umożliwia korzystanie z Messengera bez posiadania aktywnego konta na Facebooku. W praktyce oznacza to, że podczas update’u konto Facebook zostanie stworzone automatycznie, z tym że będzie ono nieaktywne.

Konto DEMA pozwala:

  1. rozmawiać ze znajomymi poprzez Messengera,
  2. ograniczyć wyświetlanie Twojego zdjęcia jedynie do okienka z konwersacją,
  3. odszukać Cię w komunikatorze innym osobom i otrzymywać od nich wiadomości,
  4. pozostać ukrytym w wynikach wyszukiwania na Facebooku,
  5. w każdej chwili aktywować domyślnie wyłączony profil na FB.

Żeby móc stworzyć Konto dezaktywowane z wyjątkiem Messengera niezbędne jest potwierdzenie/uzupełnienie swojej daty urodzenia. Można też zostać poproszonym o utworzenie hasła. I właśnie w związku z tym pojawia się komunikat Aby nadal korzystać… Żeby przeprowadzić aktualizację, należy tapnąć Rozpocznij i dalej postępować zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie.

Czy to już czas na poszukanie alternatywy dla Messengera? Źródło: Unsplash - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2022-10-20
Czy to już czas na poszukanie alternatywy dla Messengera? Źródło: Unsplash

Wielu użytkowników zgłasza problemy z wypełnieniem formularza. Są one bardzo różne. Dlatego też ciężko podać jedno rozwiązanie. W momencie wystąpienia kłopotów podczas weryfikacji danych dostępowych warto spróbować podać numer telefonu zamiast adresu email. Jeśli po otrzymaniu informacji: Zaktualizowano konto. Możesz kontynuować korzystanie z Messengera dostęp do czatu wciąż pozostaje zablokowany, dobrze będzie odinstalować aplikację z telefonu i zainstalować ją ponownie. W ten sposób powinny wyczyścić się ciasteczka (pliki cookies) i pamięć podręczną cache. Da się to też zrobić ręcznie. Gdy i to zawiedzie, można spróbować zainstalować Facebooka, zainstalować Messengera, podpiąć konto komunikatora pod FB i odinstalować aplikację Facebooka.

NIE CHCĘ KONTA NA FACEBOOKU, NAWET TEGO NIEAKTYWNEGO – CO ROBIĆ

Wspominałem już, że aktualizacja konta Messenger do DEMA wiąże się z automatycznym utworzeniem wyłączonego konta w serwisie Facebook. Co zrobić, gdy nie chce się mieć nawet tego typu profilu? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko przesiąść się na inny komunikator np. WhatsApp. Przed całkowitą i nieodwracalną utratą dostępu do Messengera będzie można pobrać historię czatu i listę kontaktów z sekcji Pobieranie Twoich informacji znajdującej się w Ustawieniach konta.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać
Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać

WhatsApp jest obecnie mocno krytykowany za zmianę regulaminu, która martwi użytkowników. Alternatywą może być Signal, o którym w ostatnich dniach zrobiło się naprawdę głośno, m.in. za sprawą Elona Muska. Aplikacja zbiera doskonałe opinie wśród ekspertów

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?