Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 1 stycznia 2018, 14:50

Street Fighter V: Arcade Edition. Gry stycznia 2018 – premiery i konkurs

Spis treści

Street Fighter V: Arcade Edition

Data premiery: 16 stycznia

INFORMACJE
  1. Gatunek: bijatyka
  2. Platforma: PC, PS4
  3. Przybliżona cena: 89,99 zł (Steam), 69,99 zł (XOne)

Dwa lata temu Street Fighter V zaliczył bardzo nieudany start. Capcom uparł się, by zdążyć z premierą na sezon turniejowy i w efekcie wypuścił bijatykę świetną pod względem systemu walki, ale skrajnie ubogą w zawartość oraz trapioną przez poważne problemy techniczne. Jedynie szesnaście dostępnych postaci, straszliwy niedobór trybów rozgrywki i bardzo niestabilne serwery skutecznie zniechęciły graczy do tego tytułu.

W ciągu kolejnych miesięcy japońska korporacja zdołała znacząco poprawić stan swojego dzieła – serwery zostały naprawione, do grona dostępnych postaci dołączył tuzin nowych (płatnych, ale system zbierania specjalnej waluty za granie pozwala aktywnym użytkownikom zdobyć je, nie wydając ani grosza), a lista dostępnych trybów została poszerzona o kilkugodzinną kampanię single player. W efekcie tych zmian Street Fighter V jest dziś jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą bijatyką dostępną na rynku – a Arcade Edition uczyni ją jeszcze bardziej doskonałą.

Nowe rozdanie dla gry (dostępne jako oddzielna pozycja lub darmowa aktualizacja dla posiadaczy zwykłej „piątki”) dorzuca tytułowy, długo wypraszany przez fanów tryb Arcade, w którym stoczymy szereg walk podzielonych na różne ery odpowiadające poszczególnym głównym odsłonom cyklu. Oprócz tego dodane zostaną tryby Extra Battle umożliwiające zdobycie ekskluzywnych strojów i klasyczny tryb Team Versus Mode, a każda z postaci zyska nowy wariant zdolności V-Skill.

NASZE PRZEWIDYWANIA:

Świetna bijatyka stanie się jeszcze lepsza. Jeśli dotąd nie graliście w SFV, będzie to doskonała okazja, by to zmienić.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę lub dodatek stycznia czekasz najbardziej?

The Inpatient
1,6%
Dragon Ball FighterZ
52,7%
Railway Empire
4,1%
Subnautica
4,7%
Street Fighter V: Arcade Edition
0,6%
The Room: Old Sins
0,6%
Wolfenstein II: The New Colossus – The Diaries of Agent Silent Death
3,6%
Lost Sphear
1,2%
Iconoclasts
1,2%
Legrand Legacy: Tale of the Fatebounds
0,6%
Total War: Warhammer II – Rise of the Tomb Kings
3,7%
Staxel
0,9%
Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones
7,1%
Monster Hunter World
17,3%
Zobacz inne ankiety
Gry marca 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry marca 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

W tym miesiącu czeka nas sporo ciekawych debiutów. Powróci seria Far Cry. Swój nowy projekt zaprezentują twórcy This War of Mine. Miłośnicy kooperacji natomiast będą mogli wybierać spośród klimatów pirackich, fantasy i więziennych.

Gry lutego 2018 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lutego 2018 - najciekawsze premiery i konkurs

Luty przynosi ze sobą debiut wyczekiwanego od lat Kingdom Come: Deliverance oraz świetnie zapowiadających się odświeżeń klasyków – Shadow of the Colossus oraz Age of Empires: Definitive Edition.

Gry grudnia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry grudnia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Sezon premier największych hitów za nami. Grudzień upłynie nam głównie przy remasterach klasyków oraz debiutach większych i mniejszych dodatków do gier. Pojedynczymi wyjątkami są m.in. trzecia odsłona SpellForce oraz polskie Seven: The Days Long Gone.