futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 5 sierpnia 2022, 14:40

Smart dzień ze smart asystentem – Siri górą?. Siri i Alexa... w polskim mieszkaniu

Spis treści

Smart dzień ze smart asystentem – Siri górą?

Inteligentne głośniki potrafią nieco wspomóc wiele zwykłych czynności, jakie wykonujemy każdego dnia. Bez szukania telefonu, wypowiadając raptem parę słów (oczywiście w obcym języku), ustawimy sobie budzik, timer przy gotowaniu potraw lub robieniu innych czynności, usłyszymy pogodę na dany dzień, dodamy przypomnienie o czymś lub wydarzenie do kalendarza. Przy wielu głośnikach w różnych pokojach w domu, każdy asystent działa też jako interkom i pozwala przekazywać komunikaty do innych głośników w domu. Koniec wrzeszczenia „Obiad na stole!” – wystarczy poprosić Alexę bądź Siri, by ogłosiły te słowa przez wszystkie urządzenia w domu.

W tej kategorii przewagę ma głośnik HomePod przez swoją totalną integrację z ekosystemem Apple, o ile oczywiście z niego korzystamy. Wszystko zaczyna się już w momencie aktywacji urządzenia. Wystarczy tylko zbliżyć iPhone’a do głośnika i po kilkunastu sekundach HomePod jest gotowy na wszystko. Dzięki applowej chmurze iCloud wszelkie polecenia wydane HomePodowi są od razu dodawane do właściwej aplikacji systemów iOS i MacOS: kalendarza, notatek, przypomnień, listy zakupów, a my mamy do nich momentalny dostęp z każdego innego urządzenia: iPhone’a, komputera Mac, iPada i Apple Watcha, niezależnie od późniejszego miejsca pobytu.

HomePod ułatwia korzystanie z ekosystemu Apple. Wiele czynności można wykonać bez uruchamiania aplikacji i dotykania klawiatury. - Amazon Alexa kontra Siri od Apple - co smart asystentki potrafią w polskim smart mieszkaniu - dokument - 2022-08-04
HomePod ułatwia korzystanie z ekosystemu Apple. Wiele czynności można wykonać bez uruchamiania aplikacji i dotykania klawiatury.

Alexa jest nieco bardziej wymagająca – również potrafi dodawać wydarzenia do kalendarza Google, Microsoft lub iCloud, ale konieczne jest uwierzytelnienie odpowiednich kont w aplikacji. Inne funkcje, jak notatki czy listy zakupów są zakopane gdzieś w menu aplikacji Alexa na urządzeniu mobilnym lub wymagają używania i powiązania z aplikacjami firm trzecich, jak np. Todoist. Mamy więc podobną funkcjonalność, ale o wiele mniej wygodą, mniej zintegrowaną, wymagającą sporo czynności przy konfiguracji oraz używania różnych aplikacji. O pełnym wykorzystaniu ekosystemu Amazona w naszym kraju możemy na razie pomarzyć.

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

8 rewolucyjnych pomysłów, które miały zmienić smartfony, ale nic z tego nie wyszło
8 rewolucyjnych pomysłów, które miały zmienić smartfony, ale nic z tego nie wyszło

Z niepowodzeń też można wyciągnąć wnioski i się czegoś nauczyć. Doskonale wiedzą to producenci smartfonów. Nietrafionych pomysłów na rozwój tych urządzeń nie brakowało. Poznajcie największe faile.

11 inteligentnych gadżetów, które zmienią Twój dom
11 inteligentnych gadżetów, które zmienią Twój dom

Coś dla bezpieczeństwa, dla komfortu, pupila i w ramach hobby – przedstawiamy zbiór 11 inteligentnych gadżetów, które ułatwią nam życie i całkowicie zmienią nasz dom.

Czy wszystko musi być smart? Oto najdziwniejsze akcesoria na rynku
Czy wszystko musi być smart? Oto najdziwniejsze akcesoria na rynku

Jakie są granice zdrowego rozsądku i gadżeciarstwa? Czy twórcy elektronicznych zabawek tworzą sztuczne potrzeby i na siłę wypełniają nisze rynkowe? Warto przyjrzeć się kilku bardziej zakręconym urządzeniom, które pozwolą odpowiedzieć na te pytania.