futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 6 grudnia 2021, 14:50

autor: Miriam Moszczyńska

LaserScope - NES. 15 kontrolerów do gier, w które trudno uwierzyć

Spis treści

LaserScope - NES

LaserScope wyglądał groźnie i trzeba przyznać, że był to dość ciekawy projekt. - 15 najdziwniejszych kontrolerów do gier w historii - dokument - 2021-12-06
LaserScope wyglądał groźnie i trzeba przyznać, że był to dość ciekawy projekt.

Jeśli kilkanaście lat temu, ktoś wyobrażał sobie przyszłość w postaci dziwnych hełmów noszonych na głowach, z nakładką na oko, która pozwala widzieć więcej - to najpewniej myślał o czymś na kształt LaserScope’a od Konami. Kontroler pojawił się na rynku w 1991 roku w Japonii, kiedy to królowała konsola NES. Miał on umożliwiać graczowi dość nietypowy sposób sterowania, a mianowicie głosem (komendą było „fire”) oraz ruchami głowy.

Zostało jeszcze 43% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Który kontroler jest najlepszy?

34,8%
DualShock
60,9%
Xbox Controler
4,3%
Inny
Zobacz inne ankiety
Wolant do Xboxa? Czy na konsoli da się grać w symulatory lotu?
Wolant do Xboxa? Czy na konsoli da się grać w symulatory lotu?

Konsole były do tej pory utożsamiane z grami zręcznościowymi. Flight Simulator udowodnił, że skomplikowane symulatory można przenieść poza pecety, brakowało jednak urządzeń do sterowania. Aż do teraz - nowy wolant do Xboxa wynosi zabawę na nowy poziom.

15 najdziwniejszych klawiatur w historii
15 najdziwniejszych klawiatur w historii

Jak wygląda klawiatura, zapewne każdy wie. Ale czy na pewno? Jeśli chcecie poznać najdziwniejsze projekty, jakie ujrzały światło dzienne, ten artykuł jest właśnie dla Was.

Najdziwniejsze myszki komputerowe  w historii
Najdziwniejsze myszki komputerowe w historii

Mysz komputerowa to dość proste urządzenie. Większość modeli stara się być wygodna i funkcjonalna, przez to stają się do siebie podobne. Istnieją jednak eksperymentalne konstrukcje, które potrafią zaskakiwać wyglądem i sposobem działania.