Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2025, 08:21

Kultowa broń w Doom: The Dark Ages będzie wyglądać nieco inaczej. Zobacz nowy zwiastun fabuły i rozgrywki

Twórcy Doom: The Dark Ages ujawnili nieco fabuły i pokazali uzbrojenie Doom Slayera oraz wrogów, z którymi rozprawimy się nowej odsłonie kultowej serii FPS-ów.

Źródło fot. id Software / Bethesda Softworks / Microsoft.
i

Wielkanoc przyniosła nie tylko oficjalne potwierdzenie remastera Obliviona. Firma Bethesda Softworks pokazała także nowy zwiastun Doom: The Dark Ages.

Nowy materiał (udostępniony w serwisie YouTube) nie jest przesadnie długi, niemniej pokazuje sporo z gry. Daje nam dalszy wgląd w warstwę fabularną nowego Dooma (przypomnijmy: The Dark Ages to prequel obecnego podcyklu), lecz nie szczędzi także nowych fragmentów rozgrywki.

Najwyraźniej doszło do rozłamu ludzkości, której też udało się nałożyć „smycz” na Doom Slayera, a teraz zrzucono go na demony niczym bombę – i z równie niszczycielskim efektem. Zwłaszcza gdy Slayer bierze w swoje ręce ogromną kuszę (czy też balistę, jak twierdzi część fanów) – lokalny odpowiednik kultowego BFG 9000, sądząc po tym, co pokazuje zwiastun.

Oprócz tego deweloperzy ze studia id Software pokazali też nowy wygląd znanych przeciwników, w tym jednego z najbardziej ikonicznych wrogów z bestiariusza Dooma, także na grafice koncepcyjnej. Zapewne kolejnych demonicznych adwersarzy poznamy w dniach poprzedzających premierę, do której nie zostało wiele czasu.

Doom: The Dark Ages zadebiutuje 15 maja na PC, PS5 oraz XSX/S w pełnej polskiej wersji językowej. Grę możecie zamawiać w przedsprzedaży: za 299 zł (wersja podstawowa) i 429 zł (wersja Premium, m.in. z dwudniowym wcześniejszym dostępem).

  1. Grałem w Doom: The Dark Ages i doceniam, że to nie będzie bezpieczny sequel

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej