Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2016, 14:33

Wieści ze świata (Elite: Dangerous, Sony / ForwardWorks, John Carmack / BAFTA, Resident Evil: Vendetta) 25/3/2016

Dziś piszemy o głosie kapitana Kirka (Star Trek) w Elite: Dangerous, wejściu Sony na rynek gier mobilnych z nowo otwartym studiem ForwardWorks, nagrodzie BAFTA Fellowship dla Johna Carmacka i o zapowiedzi filmu animowanego Resident Evil: Vendetta. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Głos kapitana Kirka (Star Trek) wkrótce w Elite: Dangerous

Firma HCS Voice Packs zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem paczek z głosami do statków w grze Elite: Dangerous, sprzedawanych jako swoiste DLC. Właśnie zapowiedziano nowy dodatek tego typu, dzięki któremu w space-simie studia Frontier Developments usłyszymy Williama Shatnera, czyli kultowego kapitana Kirka z serialu Star Trek. Występuje on jako pokładowa sztuczna inteligencja Orion i ma do dyspozycji ok. 1300 kwestii mówionych.

Paczka stanie się dostępna 8 kwietnia, ale można już nabyć ją w pre-orderze. Jej cena wynosi 9,99 funtów brytyjskich (ok. 54 zł). Niestety, to nie wszystko – aby cieszyć się głosem kapitana Kirka w swoim statku, trzeba dodatkowo zaopatrzyć się w oprogramowanie VoiceAttack (możemy dzięki niemu komunikować się z SI, używając mikrofonu). Wiąże się to z dodatkowym wydatkiem w wysokości 8 dolarów (ok. 30 zł) – choć do dyspozycji jest także 21-dniowa wersja próbna programu.

Sony będzie tworzyć gry mobilne w studiu ForwardWorks

Firma Sony ogłosiła, że wkrótce otworzy studio ForwardWorks, którego zadaniem będzie tworzenie gier mobilnych. Deweloperzy zebrani w tym nowym zespole otrzymają do dyspozycji najpopularniejsze marki w dorobku Sony (i postacie z nich), a ich zadaniem będzie tworzenie „pełnowymiarowych tytułów” dla „każualowych” odbiorców. Studio rozpocznie działalność 1 kwietnia (równocześnie z przekształceniem Sony Computer Entertainment w Sony Interactive Entertainment) i początkowo będzie skupiało się na rynkach azjatyckich.

John Carmack otrzyma nagrodę BAFTA Fellowship

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych zapowiedziała, że podczas tegorocznej gali rozdania nagród John Carmack otrzyma wyróżnienie BAFTA Fellowship, zarezerwowane dla najbardziej zasłużonych ludzi branży filmowej, telewizyjnej lub growej. W ten sposób współzałożyciel studia id Software, a obecnie jedna z czołowych postaci w firmie Oculus VR (tworzącej gogle Oculus Rift) zasiądzie w hali sław obok takich legend jak Gabe Newell, Peter Molyneux czy Shigeru Miyamoto. Przypomnijmy, że rozdanie nagród nastąpi 7 kwietnia i obejmie również gry, wśród których występuje m.in. Wiedźmin 3: Dziki Gon z szansą na siedem statuetek.

Vendetta to podtytuł nowej animacji na bazie serii Resident Evil

Wytwórnia Marza Animation Planet ogłosiła, że zapowiedziany w październiku film animowany na kanwie najpopularniejszej serii survival horrorów firmy Capcom będzie nosił tytuł Resident Evil: Vendetta. Przy okazji zdradzono jeszcze jedynie, że głównym bohaterem obrazu będzie znany z gier Leon S. Kennedy… i że zobaczymy go na motocyklu marki Ducati w kulminacyjnych scenach akcji. Premiera produkcji ma nastąpić w 2017 roku.

Wieści ze świata (Elite: Dangerous, Sony / ForwardWorks, John Carmack / BAFTA, Resident Evil: Vendetta) 25/3/2016 - ilustracja #1

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej