autor: Nowak Jakub
Wiedźmin 3 - premiera Edycji Gry Roku
Dzisiaj ma premierę Edycja Gry Roku (GOTY) Wiedźmina 3. W skład pakietu wchodzi sam Dziki Gon i dwa duże dodatki do niego – Serca z kamienia oraz Krew i wino – jak również wszystkie pomniejsze DLC, które ukazały się krótko po premierze podstawki.
Dzisiaj premiera Edycji Gra Roku Wiedźmina 3. W jej skład wchodzi podstawka, czyli Dziki Gon wraz z szesnastoma mniejszymi DLC, które ukazywały się regularnie po majowej premierze i zawierają między innymi cztery questy, trzy zbroje, jak również tryb Nowa Gra +. Do tego dochodzą dwa dodatki, które łącznie dorównują wielkością samemu Dzikiemu Gonowi, czyli Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Wraz z premierą GOTY pojawi się również patch 1.30, z którego zawartością możecie się zapoznać tutaj.
Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego wydano w 2015 roku, jest uważany za jedną z najlepszych gier RPG wszech czasów; w najnowszym trailerze, promującym GOTY, twórcy chwalą się zdobyciem już ponad 800 nagród.
Edycję Gra Roku można kupić w naszym sklepie za 134,90 zł na PC oraz za 158,90 zł na PlayStation 4 i Xboksa One.
Coś się kończy...
Wiedźmina 3 nie trzeba nikomu przedstawiać. Ukazująca się dzisiaj Edycja GOTY jest zwieńczeniem trylogii warszawskiego studia CD Projekt RED, która miała początek w 2003 roku, kiedy rozpoczęły się prace nad pierwszym Wiedźminem. W ciągu dwunastu miesięcy od premiery jesienią 2007 roku, wyłącznie na PC, pierwsza część trylogii trafiła w ręce miliona graczy, zbierając generalnie pozytywne recenzje i osiągając średnią 81/100 wg portalu Metacritic. Pierwszy Wiedźmin zdobył uznanie przede wszystkim swoją ambicją. Dziewięć lat temu CD Projekt RED było małym studiem z Europy Środkowej – nie mając na koncie żadnej gry i będąc całkowicie nieznanym poza Polską, dysponując tylko leciwym silnikiem Aurora od BioWare, deweloperzy podjęli się produkcji jednej z największych gier RPG tamtych czasów i faktycznie stanęli na wysokości zadania. Już wtedy wprowadzili w życie swoją politykę fair play wobec fanów – w roku 2008 przygotowali Edycję Rozszerzoną, która wprowadziła wiele znaczących udoskonaleń i dla wszystkich posiadaczy podstawki była darmowa.
Cztery lata przyszło nam czekać na kolejną część trylogii, jednak w maju 2011 roku przekonaliśmy się, że było warto. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów był już grą multiplatformową, mimo że posiadacze Xboksa 360 musieli poczekać prawie rok na własny port. Druga część praktycznie pod każdym względem wyprzedzała poprzedniczkę. Redzi dysponowali autorskim silnikiem, dzięki któremu ich gra mogła iść łeb w łeb z najnowszymi produkcjami; druga część pozwoliła polskiemu studiu na stałe wejść w szeregi deweloperów z prawdziwego zdarzenia, a najwięksi gracze branży musieli się z nimi liczyć.
Obie gry zostawiły po sobie jednak pewien niedosyt. Po pierwszej części nie mogliśmy się doczekać na Wiedźmina, w którym CDPR będzie w stanie w pełni rozwinąć skrzydła. Zabójcom Królów to się udało, jednak gra sprawiała wrażenie nieco mniejszej niż poprzedniczka – a z pewnością była krótsza. Można było jednak ze spokojem patrzeć w przyszłość i oczekiwać na część trzecią.
Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się w 2015 roku i pod każdym względem przebił obie poprzednie części razem wzięte. Gracze z całego świata od maja ubiegłego roku pałają niekłamaną miłością tak do Geralta, jak i do samego CD Projekt RED, który swoją przyjazną dla fanów polityką stawia przykład innym deweloperom. Tytuł jest jednym z największych hitów ostatnich lat: sprzedano niemal 10 milionów egzemplarzy trójki, a średnia ocena na Metacritic to 92/100.
2077
Trudno pozbyć się uczucia nostalgii; CD Projekt RED zapowiedział już, że nie zamierza kontynuować historii Geralta w ciągu najbliższych lat. Trzeba jednak przyznać, że będziemy przez długi czas mieli do czego wracać – całość wiedźmińskiej trylogii to grube setki godzin, a w razie niedosytu zawsze w odwodzie mamy osiem książek o Geralcie i Ciri. Zagorzali fani produkcji CD Projekt RED też nie powinni się nudzić przez następne pięć lat – niebawem ukaże się Gwint w wersji elektronicznej, w którego na gamescomie zagrał Michał (z relacją z tego wydarzenia możecie zapoznać się tutaj). Pamiętajmy też, że (najprawdopodobniej) w przeciągu najbliższych dwóch lat ukaże się kolejny tytuł AAA od Redów, czyli Cyberpunk 2077. O tej grze nie wiadomo niestety wiele, jednak możemy być pewni, że jej premiera będzie świętem dla wszystkich graczy – w naszym kraju i nie tylko.
Tymczasem możemy skorzystać z okazji i ponownie ruszyć na szlak wraz z Geraltem.