Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2024, 12:13

W nowej polskiej grze RPG japoński feudalizm spotyka steampunk. Shadow of the Road na nowym gameplay trailerze

Shadow of the Road połączy klimaty Japonii XIX wieku ze steampunkiem w taktycznym RPG polskiego studia Another Angle Games.

Źródło fot. Another Angle Games / Owlcat.
i

Polskie Shadow of the Road otrzymało nowy, króciutki pokaz rozgrywki. Po zwiastunie z sierpnia taktyczne RPG w klimatach Japonii XIX wieku i steampunka zostało zaprezentowane na materiale udostępnionym przez firmę Owlcat, wydawcę gry, w ramach wydarzenia Winter Expo.

Filmik możecie obejrzeć poniżej, aczkolwiek nie oczekujcie długiego seansu.

Dla przypomnienia, Shadow of the Road to debiut warszawskiego studia Another Angle Games. Twórcy obiecują tytuł oferujący zarówno wciągającą narrację (z fabułą prezentującą alternatywną wersję wydarzeń z ostatnich dni shogunatu rodu Tokugawa), jak i klasyczną taktyczną rozgrywkę z rzutem izometrycznym, turami oraz bohaterami o zróżnicowamnych charaktertach i zdolnościach.

Najwyraźniej istotne będą też rozmowy z postaciami niezależnymi, co pokazano na nowym materialie. Tenże daje też przedsmak rozwoju bohaterów – tyle że bez żadnych opisów czy nawet nazw.

Shadow of the Road nie ma jeszcze daty premiery. Gra zmierza wyłącznie na pecety i trafi na Steama, Epic Games Store oraz GOG.com.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej