Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2025, 10:25

Deweloperzy znakomitego RPG w stylu Gothica poprosili fanów o pomoc. Dzięki ich wsparciu do Drova: Forsaken Kin w wersji 1.3 mogą trafić nowe czary

Ostatnia aktualizacja RPG Drova: Forsaken Kin może uwzględnić czary fanów, o ile twórcom uda się je zaimplementować w ramach systemów gry.

Źródło fot. 2D Studio / Deck13 Interactive.
i

RPG akcji Drova: Forsaken Kin otrzymało pierwszą noworoczną aktualizację. Po dużym uaktualnieniu z grudnia studio Just2D szykuje się do wydania następnej wersji gry, która będzia ostatnią tak wielką aktualizacją dla tej ciepło przyjętej produkcji (96% pozytywnych opinii na prawie 5 tys. recenzji na Steamie / Metascore 81/100).

Wersja 1.2.2 to przede wszystkim poprawki błędów, ale znalazły się też usprawnienia związane z blokowaniem rozgrywki (np. usunięto możliwośc pominięcia pewnej postaci na początku gry). Pełną listę zmian znajdziecie w ogłoszeniu opublikowanym przez dewelopera na Steamie.

Poza samą łatką twórcy udostępnili też ankietę dla graczy. W tejże deweloperzy proszą o podzielenie się pomysłami na nowe zaklęcia, które fani gry chcieliby zobaczyć w finałowej aktualizacji Drova: Forsaken Kin – wersji 1.3 „The Flesh Rises”. Zespół ma już „fajne pomysły” na kolejne czary po tygodniu pracy nad tym uaktualnieniem, ale nie wyklucza dodania paru innych zabawek do magicznego arsenału.

Studio podkreśliło, że nie wszystkie fanowskie idee mogą trafić do gry, także z powodu potencjalnych problemów z ich implementacją w ramach specyficznych systemów gry. Niemniej to ostatnia szansa na oficjalne dodanie tego typu pomysłów. Wersja 1.3 zwieńczy aktywny rozwój Drova: Forsaken Kin, jako że zespół Just2D planuje skupić się na następnym projekcie – również grze RPG.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej