Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2023, 13:57

autor: Kamil Kleszyk

Terra Nil hitem, a deweloperzy przekazują pieniądze na ratowanie planety

Twórcy gry Terra Nil udostępnili wideo, na którym chwalą się bardzo pozytywnymi opiniami na temat nowego dzieła. Produkcja o przekształcaniu martwego środowiska w bujny, żywy ekosystem cieszy się wielką popularnością na Steamie.

Źródło fot. Devolver Digital
i

Pod koniec marca odbyła się premiera Terra Nil, czyli swego rodzaju hybrydy gry logicznej i strategicznej od niezależnego studia Free Lives. Mimo że produkcja znana była już wcześniej (stała się fenomenem zeszłorocznego Steam Next Fest), to dopiero po oficjalnym debiucie zyskała prawdziwy rozgłos i popularność.

Grając w Terra Nil, ratujesz planetę

Z związku z tym twórcy „odwróconego city buildera” postanowili udostępnić w sieci komunikat, w którym dziękują za niesamowite przyjęcie swojego dzieła – tytuł trafił do 300 tys. graczy.

Deweloperzy przekażą 8% zysków ze sprzedaży gry na rzecz organizacji non-profit – Endangered Wildlife Trust, zajmującej się ochroną przyrody w Republice Południowej Afryki.

Informacja ta została okraszony materiałem wideo, na którym Free Lives przedstawia wybrane opinie o Terra Nil (możecie zobaczyć go poniżej).

Zaledwie tydzień po premierze Terra Nil gra zgromadziła 300 000 entuzjastów ochrony środowiska – czytamy w komunikacie, w którym twórcy zachęcają też do wspierania inicjatywy Tree Nation.

Świetne oceny Terra Nil na Steamie

Terra Nil na Steamie doczekało się 1739 ocen, z których 83% to opinie pozytywne. Największą popularnością produkcja cieszyła się oczywiście zaraz po premierze, czyli 28 marca, kiedy to ogrywało ją w jednym momencie 5916 graczy.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej