Ten Kindle to złoto, z którym miałbym same 5 i stypendium rektora, a audiobooki pochłaniałbym taśmowo. Mówi Wam to były student
Czytnik e-booków, po którym można pisać? Amazon Kindle Scribe 2 pozwoli Ci robić notatki, a także poradzi sobie z audiobookami! To idealne narzędzie dla studenta, ale sprawdzi się również w innych sytuacjach. Warto się nad nim zastanowić, zwłaszcza że dostępny jest w dobrej cenie.
Czytnik ebooków to naprawdę przydatne i całkiem wszechstronne narzędzie. Oczywiście, że nie zastąpi prawdziwej książki, ale kto powiedział, że trzeba z takiego urządzenia korzystać tylko do czytania? Amazon Kindle Scribe 2 udowadnia, że czytnik może mieć znacznie szersze zastosowanie. Ja z kolei żałuję, że już nie studiuję, bo teraz zdecydowanie przydałby mi się ten model. Zresztą nawet teraz chętnie bym z niego skorzystał!
Wyjątkowy czytnik ze sporym ekranem
10-calowy dotykowy ekran, który nie męczy oczu
Od kilku lat jestem posiadaczem Kindle Paperwhite 5 i chwalę sobie ten czytnik. Działa sprawnie, wczytuje książki szybko, a także radzi sobie z PDF-ami. Nie ukrywam jednak, że coraz bardziej zapatruję się na Kindle Scribe 2, który wydaje się nowoczesną generacją tego typu urządzeń. Kusi mnie chociażby z powodu większego ekranu (aż 10,2 cala) i rozdzielczości (300 PPI). Regulowane, dwutonowe podświetlenie to praktycznie gwarancja, że wzrok szybko się nie zmęczy od patrzenia w czytnik, a mam w zwyczaju spędzać z takim sprzętem długie wieczory.
Dotykowy ekran to standard, do którego przywykłem w czytnikach od Amazona. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko podczas czytania, ale również przeglądania stron internetowych. I tutaj wchodzi Kindle Scribe 2 cały na biało, bo dodaje dedykowane piórko! Docelowo służyć ma ono robieniu notatek, ale już widzę zastosowanie również przy normalnym korzystaniu z urządzenia.
Zresztą, właśnie opcja „pisania” po czytniku kusi mnie najbardziej. Możliwość równoczesnego czytania i notowania swoich uwag, zaznaczania istotnych fragmentów czy zwykłego podkreślania jest czymś, z czego chętnie bym skorzystał. Takich opcji mój stary Kindle 5 nie ma i dotychczas nie wiedziałem, że ich potrzebowałem. A jednak!
Rób wygodnie notatki bezpośrednio na e-booku
E-booki, audiobooki i notatki w jednym czytniku!
Z perspektywy czasu zazdroszczę współczesnym studentom. Niegdyś robiło się notatki w zeszycie, czasami ktoś przyniósł laptopa lub tablet, ale nie zawsze było to wygodne rozwiązanie. Często profesor nie pozwalał korzystać z takich urządzeń. Sam używałem czytnika, aby wygodniej czytać zeskanowane notatki. Wyobrażam sobie zatem, jak Kindle Scribe 2 byłby dla mnie wtedy przydatny, dzięki swojej wszechstronności.
Nowy czytnik Amazona (wersja 2024) nie tylko sprawdzi się podczas czytania, czy przeglądania stron internetowych, ale również pozwoli sporządzać notatki na studiach lub gdziekolwiek indziej. Bezpośrednie pisanie po e-booku zdecydowanie ułatwi życie i znajdzie setki różnych zastosowań. Jakby tego było mało, urządzenie poradzi sobie z audiobookami ze sklepu Audible! Co prawda nie ma wbudowanych głośników, ale w tym przypadku wystarczy skorzystać z Bluetootha, aby podłączyć się do słuchawek lub przenośnego głośnika.
Czytnik nie tylko do PDF-ów, ale i przeglądania Internetu!
Bateria wystarczy nawet na 12 tygodni!
Amazon twierdzi, że Kindle Scribe 2 wyposażono w porządną baterię. Jedno jej naładowanie, które zajmuje około 2,5 godziny, wystarczyć ma nawet na 12 tygodni użytkowania w trybie offline. Jeśli będzie korzystało się aktywnie z urządzenia i wszystkich jego funkcji, to czytnik podziała 3 tygodnie. Cóż, dla mnie nawet ta druga opcja jest w zupełności wystarczająca.
Sprzęt oferuje także garść aplikacji korzystających z AI, które mogą okazać się przydatne. O ile podsumowywanie zapisanych notatek mnie nie interesuje, tak możliwość zamiany tekstu pisanego w drukowany brzmi zachęcająco! Ciekaw tylko jestem, jak sobie program poradzi z moim charakterem pisma – piszę jak kura pazurem, więc efekty mogłoby być interesujące. Dodam, że dla niektórych problemem może okazać się brak pełnego wsparcia dla języka polskiego. Mam jednak cichą nadzieję, że Amazon z czasem naprawi ten element – w końcu urządzenie jest całkiem świeże.
Kindle Scribe 2 wygląda na naprawdę przydatny gadżet od Amazona. Jego możliwości dalece wykraczają poza standardowe możliwości czytnika, dlatego być może nie sprawdzi się u każdego. Ja z kolei pewnie się na niego skuszę, bo dostępny jest w naprawdę dobrej cenie. Na niemieckim Amazonie wersja z wbudowaną pamięcią 32 GB to wydatek rzędu 1629 złotych, co przy problematycznej dostępności w Polsce oraz wysokich cenach (w Media Expert za ten sam model trzeba zapłacić ponad 1000 zł więcej!), jest naprawdę wyśmienitą okazją. Oczywiście dla osób, które chcą od czytnika czegoś więcej, a najwidoczniej ja się do nich zaliczam. Zwyczajnie nie potrafię przejść obojętnie obok możliwości pisania po e-booku!
Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!