Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne)
W tej części najciekawszych gier na smartfony działające na systemach Android oraz iOS, przygotowaliśmy dla Was takie głośne tytuły jak: Sonic CD (wierny przekład produkcji sprzed 19 lat) i Soulcalibur (mobilna wersja bijatyki znanej z dużych konsol). Ponadto kilka mniej znanych, w tym Move the Box, Cannon Legend i Alpha Wave.
Przy tak niskich temperaturach, jakie panują na zewnątrz, nie ma co liczyć na sprawne funkcjonowanie smartfonowych ekranów. Gdy jednak już wejdziecie do ciepłego pomieszczenia, koniecznie sprawdźcie kilka gier, które wybrałem dla Was w tym odcinku najciekawszych produkcji na smartfony.
Alpha Wave
Trochę Asteroids, trochę Space Invaders. Innymi słowy – gra dla miłośników rozwalania laserami kosmicznego śmiecia. Twój pojazd jest na dole i może poruszać się tylko na boki, a z góry zbliża się zagrożenie, którego trzeba się pozbyć. Kolejne fale są trudniejsze, raz na jakiś czas pojawia się złośliwy latający spodek... Wiecie, w czym rzecz. Warto sięgnąć od razu po wyższy poziom trudności.
Cannon Legend
Ładna, kolorowa i lekko karykaturalna komiksowa grafika, wielkie działo i tabuny oponentów. Cel przyświecający zabawie w Cannon Legend nie będzie dla Was zaskoczeniem. Bronicie trzech krain, które są nawiedzane przez złą hordę, rozwalacie kolejne fale wrogów, a pomiędzy starciami ulepszacie swoją zaufaną, wielozadaniową armatę. Co prawda czasem zdarzy się grze przytkać, ale skoro jest za darmo...
Jazz: Trump's Journey
Bardzo oryginalna platformówka w dobrym stylu. Przed Wami otwiera się świat nowoorleańskiego jazzu, w którym ma miejsce opowieść o Trumpie, aspirującym trębaczu. Gra w równym stopniu wymaga zręcznych palców, jak i zręcznego umysłu. Trzeba kombinować, co jest dodatkowo podkręcone braid-owską mechaniką manipulowania czasem. Jeśli jazzowy soundtrack, klimat lat 20-tych ubiegłego stulecia i trochę mózgowej gimnastyki są dla Was ważne, śmiało atakujcie Jazza.
Move the Box
Dobrych, inspirowanych wiecznym Tetrisem, gier logiczno-zręcznościowych przyjmiemy każdą ilość. Move the Box zatem też przyjmiemy. Są sobie kolorowe pudła. Pudła muszą być w tym samym kolorze obok siebie (trzy sztuki), a ilość ruchów jest ograniczona. Zasady są jasne, rozgrywka wciągająca, a poziomów czekających na chętnych graczy aż 160 (mowa o płatnej, ale kosztującej kilka zł wersji). Zapraszam!
Run Roo Run
Kolejne wcielenie gry o ciągłym bieganiu w prawo. Sterujesz kangurzycą imieniem Roo, która omijając przeszkody musi odzyskać swojego berbecia. Trasa biegnie przez całą Australię – od Sydney do Perth, a podzielona jest na aż 420 poziomów umieszczonych w 20 różnych krajobrazach. Dodatkowo, co 15 poziomów, odblokowywanych jest 6 plansz ekstremalnych, wymagających dzikiego refleksu. Solidna robota.
Sonic CD
Tytuł mówi wszystko – jest to wierny przekład produkcji sprzed 19 lat. Naddźwiękowy jeż pędzi, skacze, zbiera pierścienie i jest cudownie niebieski. Rzecz raczej dla miłośników klasyki, ale może młodsi też się skuszą?
Uwaga – wersja na Androida jest mocno niedoskonała i narzekają na nią użytkownicy wielu telefonów.
Soulcalibur
Ta gra ma dwie istotne wady – jest zaskakująco droga i nie posiada trybu multiplayer. Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, szybko zanurzycie się w świecie fantastycznej, znanej z dużych konsol, bijatyki. Głównym trybem jest arcade, w którym ścierają się kolejni, wyposażeni w wielkie miecze, wymiatacze, a dodatkowo pobawić się można w dwóch wersjach survivalu. Smartfonowy Soulcalibur Ameryki nie odkrywa, ale jest naprawdę solidną produkcją. Może będzie jakaś promocja?
Tank Riders
Ładna, prosta, czerpiąca z klasyków gierka o czołgach. Podczas kolorowej kampanii zostajecie zrzuceni na kolejno odblokowywane mapy, a na nich do wykonania są nieskomplikowane cele w rodzaju „zbierz to” lub „zniszcz tamto”. Nowe rodzaje broni i ulepszenia znajdują się na mapach i chwilowo zwiększają waszą siłę argumentacji. Po zakończeniu kampanii można się pobawić w trybie dla wielu graczy.
Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!
Poprzednie odcinki cyklu:
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Asphalt 6, Grand Theft Auto III, Brothers In Arms 2)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (The Adventures of Tintin, Modern Combat 3 i inne)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/08/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/07/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (01/03/2011)