Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 16:19

Pożegnanie Białego Wilka wyjdzie w 2019 roku - twórcy moda potwierdzają

Zespół tworzący mod Pożegnanie Białego Wilka potwierdził termin premiery swojego projektu. Modyfikacja przedstawiająca odmienne zakończenie historii Geralta zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się o opóźnieniu premiery Pożegnania Białego Wilka – wielkiego moda do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Wtedy nie podano nowego terminu premiery, ale zapewniono, że nastąpi to „najszybciej, jak to możliwe”. Dziś twórcy potwierdzili na Facebooku, że prace nad modyfikacją wciąż postępują i ukaże się ona jeszcze w tym roku. Niestety, nie pokuszono się o podanie dokładnej daty.

Wiedźmińskie wesele odbędzie się jeszcze w tym roku. - Pożegnanie Białego Wilka wyjdzie w 2019 roku - twórcy moda potwierdzają - wiadomość - 2019-05-15
Wiedźmińskie wesele odbędzie się jeszcze w tym roku.

Jeśli nie słyszeliście o Pożegnaniu Białego wilka, śpieszymy z wyjaśnieniem. Mod przedstawi alternatywne zakończenie trzeciego Wiedźmina, opierające się na niekanonicznym opowiadaniu Andrzeja Sapkowskiego Coś się kończy, coś się zaczyna. W wersji tej historia Geralta kończyła się hucznym weselem, na które zaproszono nie tylko bohaterów sagi, lecz także tych z wcześniejszych przygód Białego Wilka. Nie inaczej będzie w nadchodzącej modyfikacji i w trakcie zabawy spotkamy zarówno osoby znane z książek, jak i trylogii gier. Dotyczy to także postaci, które pojawiły się dopiero w Dzikim Gonie, mimo że mod powstaje na bazie drugiej odsłony cyklu. Jeśli chcielibyście dowiedzieć więcej o tym ambitnym projekcie, odsyłamy Was do naszej wiadomości sprzed roku oraz materiałów opublikowanych przez twórców.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej