Pokemon GO z wodnym wydarzeniem oraz aktualizacją
Studio Niantic wystartowało z kolejnym wydarzeniem w Pokemon GO. Tym razem gracze mogą liczyć na masowe pojawianie się wodnych Pokemonów, włącznie z rzadkimi i poszukiwanymi gatunkami.
Od premiery Pokémon Go twórcy ze studia Niantic kilkakrotnie organizowali specjalne wydarzenia, które miały zachęcać do łapania popularnych stworków. Część z dotychczasowych akcji była powiązana z najważniejszymi rzeczywistymi świętami (ostatnio Walentynkami), ale obchodzono też oficjalny dzień Pokémonów. Natomiast wczoraj wieczorem, przy okazji Światowego Dnia Wody, rozpoczął się tzw. Water Event, zgodnie z nazwą zwiększający szansę na pojawienie się wodnych gatunków stworków. Co więcej, osoby przebywające w lokacjach już wcześniej obfitujących w tego typu Pokémony mogą liczyć na pojawienie się rzadkich gatunków, włącznie z Laprasem oraz przedstawicielami drugiej generacji. Gracze zauważyli też początkowo znacznie częstsze występowanie bardzo poszukiwanego Dratini, aczkolwiek najwyraźniej był to błąd ze strony Niantic i obecnie źródła donoszą o niemal całkowitym zaniku małego smoka.
Nie sprecyzowano, czy w trakcie wydarzenia można napotkać Pokémony wymagające niezwykle rzadkich przedmiotów do ewolucji, domyślnie niepojawiające się w dziczy. Jakkolwiek by nie było, zdobycie Scizora czy Slowkinga będzie znacznie łatwiejsze za sprawą aktualizacji o numerze 0.59.1 (dla wersji na Androida) i 1.29.1 (dla systemu iOS), która zadebiutowała jeszcze przed rozpoczęciem Water Event. Od teraz przy odwiedzeniu PokeStopów siódmy dzień z rzędu gracze mają zagwarantowane otrzymanie Sun Stone, Metal Coat, King’s Stone lub innego przedmiotu niezbędnego do zdobycia niektórych stworków. Ponadto doczekaliśmy się zmian tekstur dwóch stworków: Magikarpia i Gyaradosa, co, wbrew pozorom , ma spore znaczenie. Gracze odkryli bowiem, że wraz z nowym wyglądem oba Pokémony jako pierwsze otrzymały alternatywne i bardzo rzadkie warianty kolorystyczne, znane jako Shiny. Wiemy też, że w grze są już pliki uwzględniające alternatywne formy dla pozostałych gatunków i można się spodziewać, że będzie je można złapać już wkrótce.
- Oficjalna strona gry Pokémony GO
- Pokémon GO – poradnik do gry
- Recenzja gry Pokémon GO – społecznościowy fenomen, słaba gra