Legendarna seria strategii ekonomicznych powróciła w bardzo kiepskim stylu. Gracze określają Industry Giant 4.0 mianem „niegrywalnego półproduktu”
Premiera Industry Giant 4.0 we wczesnym dostępie na Steam nie okazała się spektakularnym sukcesem. Gracze skarżą się na fatalny stan techniczny.
Dwa dni temu we wczesnym dostępie na Steamie zadebiutowało Industry Giant 4.0, czyli pierwsza od 22 lat odsłona cyklu strategii ekonomicznych, w której tworzymy własne przemysłowe imperium. Jak się jednak okazuje, powrót marki nie należał do najlepszych. Dużą rolę w tej sytuacji odgrywa kiepski stan techniczny produkcji.
Stan techniczny pozostawia wiele do życzenia
Kiedy udamy się na Steam, to na pierwszy rzut oka zauważymy, że Industry Giant 4.0 daleko do miana hitu. W chwili pisania tej wiadomości tytuł ma zaledwie 96 recenzji. Jakby tego było mało, jedynie połowa z nich jest pozytywna.
- Zdecydowanie największym problemem jest stan techniczny. Wiele osób skarży się na błędy, które skutecznie utrudniają zabawę. Z relacji wynika, że gra czasem przestaje działać zaledwie chwilę po uruchomieniu.
Produkcja w obecnym stanie jest bardziej wersją alfa niż czymś, w co można grać i cieszyć się nią. Wiele błędów, a podstawowe systemy nie działają dobrze – Yoda / Steam.
- Samo UI również jest mało intuicyjne i sprawia graczom problemy. Co ciekawe, na ten aspekt już jakiś czas temu narzekał nasz redakcyjny kolega Konrad Sarzyński.
- Dość problematyczna okazała się również monetyzacja Industry Giant 4.0. Kilka osób zwróciło uwagę na fakt, że w grze można zobaczyć łańcuchy produkcyjne tylko budynków, które postawiliśmy. Jeśli jednak, chcecmy zobaczyć wszystkie korelacje, to musimy osobno zakupić poradnik.
Mimo to ludzie nadal widzą potencjał w produkcji. Jeśli twórcy wyeliminują bolączki, z jakimi boryka się obecnie Industry Giant 4.0, to w przyszłości możemy otrzymać całkiem porządną strategię ekonomiczną.
Niewielkie zainteresowanie ze strony graczy
Na początku wiadomości wspomniałam o stosunkowo niewielkiej liczbie recenzji na Steamie. Jest to dość jasna sugestia, że produkcja nie zwróciła na siebie zbyt dużej uwagi. Dokładniejsze dane co do zainteresowania tytułem możemy zobaczyć na SteamDB. Wynika z nich, że w szczytowym momencie w tytule czas spędzało jednocześnie 587 osób. Chociaż strategie ekonomiczne nie są czymś wyjątkowo popularnym, wynik ten i tak trudno uznać wynik za wysoki.
Na ten moment produkcja jest dostępna na Steam z premierową obniżką i kosztuje 87,99 zł. Dodatkowo oferuje ona język polski.