„Księżycowe” DLC do Prey zadebiutuje w czerwcu?
Zespół Arkane Studios opublikował na swoim facebookowym profilu z pozoru niewiele znaczącą fotografię. Na zdjęciu można jednak doszukać się poszlak wskazujących na to, że potencjalne DLC do Prey zadebiutuje w czerwcu 2018 roku - albo wtedy zostanie zaprezentowane.
Na początku marca donosiliśmy Wam o tym, że Prey może doczekać się rozszerzenia z akcją osadzoną na powierzchni Księżyca. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne poszlaki zdające się wskazywać, że ekipa Arkane Studios w istocie pracuje obecnie nad owym dodatkiem. Otóż zespół opublikował na swoim facebookowym profilu pozornie niewiele mówiącą fotografię, podpisaną „Dzień dobry, Morgan…”, którą możecie zobaczyć poniżej. Twórcy chcieli w ten sposób uczcić tak zwany „PreyDay” – na 15 marca 2032 roku przypada bowiem moment rozpoczęcia akcji owego tytułu. Przyglądając się jej bliżej, można jednak dostrzec kilka ciekawych elementów.
Pierwszym z nich jest kalendarz, na którym wyraźnie zaznaczono datę 10 czerwca 2018 roku; jest ona także obecna na tablicy widocznej w tle, na której narysowano symbol księżyca oraz dopisano wielce wymowne: „Moon”. Warto odnotować, że 10 czerwca o 18:30 czasu pacyficznego (czyli 11 czerwca o 3:30 czasu polskiego) rozpocznie się konferencja firmy Bethesda, poprzedzająca tegoroczne targi E3. Kto wie, może to właśnie wówczas DLC zadebiutuje w sprzedaży? W najgorszym wypadku powinniśmy się wtedy doczekać jego oficjalnej zapowiedzi.
Na tym jednak nie kończą się ciekawostki związane z tą fotografią. Uwagę zwraca również grafika prezentująca jednego z tyfonów na tle srebrnego globu oraz napis „Pytheas labs”; ten drugi odnosi się do tajnej placówki badawczej, która według informacji dostępnych w podstawowej wersji gry została zbudowana kilka kilometrów pod powierzchnią lodu pokrywającego biegun Księżyca. W oczy rzuca się także zdanie „Co z Peterem?” (ang. „What about Peter?) – czyżby odnosiło się do Petera Colemana, którego zwłoki można było znaleźć na stacji Talos 1? I jeszcze jedno – określenie Moonshark (również widoczne na wspomnianej wcześniej tablicy) zdecydowanie działa na wyobraźnię.
- Oficjalna strona internetowa gry Prey
- Recenzja gry Prey – Bio(System)Shock, czyli eksperyment udany
- Prey - poradnik do gry