Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2025, 09:33

autor: Maciej Gaffke

Hyper Light Breaker zawodzi, ale twórcy nowego RPG akcji nie składają broni. Lista zarzutów jest długa

Zręcznościowe RPG akcji od studia Heart Machine gromadzi przeciętne recenzje na Steamie. Według graczy Hyper Light Breaker ma liczne wady. Twórcy wypuścili pierwszą łatkę.

Źródło fot. Heart Machine
i

Aktualizacja (17 stycznia, godz. 9:33)

Pierwszy duży hotfix do Hyper Light Breaker jest już dostępny. Łatka wprowadza m.in. ulepszenia wydajności, rozszerzone opcje sterowania i opcje graficzne oraz krytyczne poprawki błędów. Twórcy podziękowali fanom za wsparcie i współpracę w ulepszaniu gry, jednocześnie zapowiadając szeroko zakrojony rozwój produkcji.

Póki co nie przełożyło się to na istotny wzrost liczby pozytywnych ocen na Steamie. Te stanowią aktualnie 58%. Zauważalnie, w stosunku do dnia startu wczesnego dostępu, spadła natomiast liczba graczy – z 5230 do ok. 2000 w dziennym peaku (via SteamDB).

Aktualizacja (16 stycznia, godz. 10:36)

Heart Machine pracuje nad hotfixem, który ma poprawić szereg palących bolączek Hyper Light Breaker. Jak czytamy w komunikacie studia:

Przygotowujemy na czwartek [tj. dzisiaj – dop. red.] poprawkę, która rozwiąże szereg problemów, w tym wprowadzi liczne ulepszenia wydajności, rozszerzone opcje sterowania i grafiki oraz kilka krytycznych poprawek błędów.

Oryginalna wiadomość (15 stycznia, godz. 18:02)

Wydana wczoraj we wczesnym dostępie gra Hyper Light Breaker zebrała przeciętne recenzje od użytkowników Steama. Jak wynika z opinii graczy, studio Heart Machine musi jeszcze mocno popracować nad swoim tytułem w early accessie, zanim postanowi oficjalnie wypuścić go na rynek.

Do tej pory omawiana produkcja otrzymała łącznie 1220 recenzji od fanów, ale jedynie 55% z nich jest pozytywnych. Jakie są zarzuty wobec świeżego zręcznościowego RPG-a akcji? Niektóre osoby zwracają uwagę na dość płytką eksplorację, długi czas oczekiwania na powrót do zabawy po śmierci postaci czy walkę – część przeciwników może zbyt łatwo atakować z dystansu, a inni antagoniści często wydają się „zagubieni” w terenie.

Nie brakuje także narzekań na wydajność, która znacząco utrudnia rozgrywkę, m.in. poprzez spadki liczby klatek na sekundę. Ponadto fani wytykają grze brak ustawień czułości myszki i opcji obrazu. Podkreślmy, że to jedynie mały fragment zgłaszanych trudności.

Mimo tych surowych uwag społeczność nie zapomina, że mamy do czynienia z produkcją we wczesnym dostępie. Warto jednak zaznaczyć, iż według niektórych nawet aktualny stan tytułu nie kwalifikuje go do wypuszczenia w early accessie – uważają oni, że wciąż powinien być testowany.

Miejmy jednak nadzieję, że studio Heart Machine naprawi liczne usterki i ostateczna wersja Hyper Light Breaker dorówna swojej poprzedniczce – Hyper Light Drifter. Ta gra z 2016 roku ma aktualnie ponad 17 tysięcy opinii na platformie firmy Valve, z których aż 93% jest pozytywnych.

Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe Hyper Light Breaker na PC.

Hyper Light Breaker – minimalne wymagania sprzętowe na PC (30 fps)

  1. Procesor: Dual Core 2.4 GHz
  2. Pamięć RAM: 16 GB
  3. Karta graficzna: Nvidia GTX 1050 / 1650 lub AMD RX 560
  4. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Hyper Light Breaker – zalecane wymagania sprzętowe na PC (60 fps)

  1. Procesor: Quad Core 3.6 GHz
  2. Pamięć RAM: 16 GB
  3. Karta graficzna: Nvidia RTX 2080 Ti / 3060 Ti lub AMD RX 6700 XT
  4. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej