Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2022, 14:55

Smutny koniec raju dla fanów Górniczej Doliny, upadek Gothic 2 Online: Historii Kolonii

Serwer Gothica 2 Online – Historia Kolonii lada chwila przestanie istnieć. Twórcy zostali zmuszeni do tak radykalnego kroku w wyniku licznych problemów, na czele z wyciekiem skryptu serwera.

Źródło fot. Gothic 2 Online: Historia Kolonii.
i

Przynoszę przykre wieści dla wszystkich fanów serii Gothic, którzy zainteresowali się roleplayowym serwerem Gothica 2 Online – Historią Kolonii, który wystartował w połowie lipca 2022 roku. Jego twórcy poinformowali wczoraj na Discordzie, że w wyniku licznych problemów, których czarę przelał mający miejsce w ostatnich dniach września wyciek skryptu serwera, są zmuszeni zakończyć jego funkcjonowanie. Poinformowali o tym w następującym komunikacie (pisownia oryginalna):

Niestety przychodzimy do Was już z ostatnim oficjalnym komunikatem, jaki pojawi się na tym Discordzie, a dotyczy on naszego serwera. Komunikatem, który sprawił nam ogromny zawód i smutek.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, jakie miały miejsce w ubiegłych tygodniach, a dotyczyły między innymi wycieku skryptu – jesteśmy zmuszeni zamknąć działalność serwera, ponieważ prace nad rozwiązaniem tego problemu trwałyby miesiące. Miesiące pełne problemów w grze zarówno dla Was, jak i dla nas.

Staraliśmy się z całych sił stworzyć miejsce, w którym wszyscy moglibyśmy czerpać przyjemność z gry i dobrze spędzić swój wolny czas, wczuwając w wykreowane przez wszystkich postacie.

Mamy nadzieję, że dobrze zapamiętacie nasz serwer, jak i grę na nim. Mieliśmy wzloty i upadki, czasem podejmowaliśmy też głupie decyzje, lecz wierzymy, że udało nam się stworzyć coś wyjątkowego – miejsce, w którym troski dnia codziennego mogły odejść w niepamięć. Udało nam się również zapisać w historii platformy, pobijając jej wszelkie rekordy, za co Wam niezmiernie dziękujemy!

Przepraszamy Was za ostatnie tygodnie, które wyglądały w tak przykry sposób.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować, za ogromne wsparcie od patronów oraz twórców – bez Was nie udałoby się nam stworzyć tak wielkiej społeczności pełnej znakomitych graczy. Nowi patroni mają również możliwość zwrotu środków za ostatni miesiąc.

Trzymajcie się,

Misie kolorowe

Sytuacja jest o tyle przykra, że autorzy Historii Kolonii planowali w niedalekiej przeszłości udostępnić wyciekły skrypt na licencji open source. Ponadto twórcy zapewnili, iż dane użytkowników pozostały nienaruszone.

Dla przypomnienia dodam, że roleplayowy serwer Historia Kolonii został stworzony w oparciu o darmową modyfikację Gothic II Online do gry Gothic II: Noc Kruka, będącą swoistą następczynią Gothic Multiplayer (GMP) z 2011 r. Oferował wiele atrakcyjnych i nowocześnie zaprojektowanych elementów, w tym zaawansowaną AI botów, możliwość manipulowania pogodą czy zaawansowany system craftingu.

Gracze mogli wcielić się z zwykłych więźniów, którzy trafiali za Barierę czternaście dni po tym, jak została ona utworzona. Co za tym idzie, istniał wówczas jedynie Stary Obóz, jednak mogąca zakładać własne ugrupowania społeczność zaczęła już dążyć do tego, by powołać do życia Nowy Obóz oraz Bractwo Śniącego.

Więcej na temat serwera Historia Kolonii dowiecie się z naszego wywiadu z twórcami.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej