GeForce Now wprowadza wersje demo i dodaje 6 nowych gier do oferty
W streamingowej usłudze GFN zagościła nowa zakładka z demami. Od teraz użytkownicy mogą sprawdzić wybrane tytuły przed ich zakupem, a abonenci płatnych subskrypcji przetestować w części z nich technologie RTX.
- W GeForce Now pojawiła się zakładka z wersjami demo, które można uruchomić bezpośrednio w aplikacji lub na stronie poświęconej usłudze.
- Baza obejmuje w tym momencie siedem gier, w tym dwa polskie tytuły: Ghostrunner oraz The Riftbreaker. Katalog wersji demonstracyjnych ma być stale rozszerzany.
- Użytkownicy subskrypcji Priority lub RTX 3080 mają możliwość sprawdzenia technologii RTX w wybranych demach.
GeForce Now – usługa gry w chmurze – wprowadza możliwość przetestowania gier przed ich nabyciem. Mowa o wersjach demonstracyjnych, które mają ułatwić użytkownikom podjęcie decyzji o zakupie. W tym momencie w dedykowanej im zakładce znajdziemy siedem produkcji, ale w planach jest dodawanie kolejnych pozycji.
Usługa GFN z opcją testowania wybranych gier
Streamingowa usługa od firmy Nvidia nie oferuje sprzedaży gier, dlatego przed uruchomieniem danego tytułu użytkownik zmuszony jest do nabycia go na jednej z popularnych platform (Epic Games Store, GOG.com, Steam etc.). Nowa opcja pozwala uruchomić dema bezpośrednio w aplikacji lub na stronie GeForce Now, co ma ułatwić oraz przyspieszyć proces wkroczenia do zabawy.
- Obecnie w ramach nowej funkcji użytkownicy mogą przetestować gry Chorus, Ghostrunner, Inscryption, Diplomacy is Not an Option i The Riftbreaker: Prolog, a także finalistów ubiegłorocznego turnieju Epic MegaJam, czyli Boti Boi oraz Microwasp Seekers. Wspomniane wersje dostępne są w ramach darmowego planu.
- Ponadto abonenci opłacający subskrypcje Priority lub RTX 3080 mogą również sprawdzić, jak działają technologie RTX (np. ray tracing w Ghostrunnerze).
- Zgodnie z zapowiedzią wkrótce w ramach nowej opcji ma pojawić się więcej pozycji. Nie liczyłbym jednak na to, że w usłudze GeForce Now baza dem pokryje się w znacznej mierze z katalogiem pełnych wersji. Dla wielu deweloperów ta forma prezentowania własnych produkcji stała się przeżytkiem, której wykonanie jest czasochłonne, a otrzymany efekt często różni się od finalnej wersji – choć w ostatnich latach obserwujemy powolny powrót „demówek” do łask.
Nowe gry w GeForce Now
Na koniec warto również wspomnieć, że oferta usługi powiększyła się w tym miesiącu o sześć kolejnych pozycji. Mowa o Die After Sunset, Elderborn, Offworld Trading Company, Spirit of the Island (wszystkie w wersjach ze Steama) oraz Northgard i Tunic (dwie ostatnie z Epic Games Store).