Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2005, 11:13

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2

W sobotę rozpoczęliśmy publikację serii krótkich wiadomości poświęconych grze F.E.A.R. wyprodukowanej przez firmę Monolith Productions. W pierwszym odcinku pozwoliliśmy sobie na krótką opowieść o rozterkach ostatniego członka jednostki specjalnej, który wyrusza do walki z szaleńcem oraz wierną mu grupą doskonale wyszkolonych terrorystów. Dziś przedstawimy najważniejszych bohaterów gry.

W sobotę rozpoczęliśmy publikację serii krótkich wiadomości poświęconych grze F.E.A.R. wyprodukowanej przez firmą Monolith Productions. W pierwszym odcinku pozwoliliśmy sobie na krótką opowieść o rozterkach ostatniego członka jednostki specjalnej, który wyrusza do walki z szaleńcem oraz wierną mu grupą doskonale wyszkolonych terrorystów. Dziś przedstawimy najważniejszych bohaterów występujących w grze.

Poprzednie odsłony cyklu:

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #1

Gracz

Jedyny żołnierz jednostki F.E.A.R. ocalały z rzeźni zgotowanej przez Paxtona Fettela i jednocześnie postać, w którą wcieli się gracz. Nie ma imienia, nie ma nazwiska – jest anonimową maszyną do zabijania, przygotowaną do wykonywania najtrudniejszych operacji o charakterze paranormalnym. Nie pamięta również swego dzieciństwa. W trakcie zmagań gracz pozna nie tylko kulisy ponurej historii związanej z naczelnym wrogiem grupy F.E.A.R., ale także szczegóły dotyczące osobowości głównego bohatera. Nie chcemy w tym momencie psuć Wam zabawy, dlatego nie zdradzimy żadnych istotnych elementów dotyczących ponurej fabuły gry...

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #2

Paxton Fettel

Główny przeciwnik jednostki F.E.A.R. w tej misji, człowiek, na którego poluje gracz. Nie jestem jednak pewien czy określenie „człowiek” do niego pasuje. Paxton to bezwzględna bestia pastwiąca się nad ludźmi i zabijająca ich w niezwykle okrutny sposób. Żywi się zwłokami swoich ofiar. Rząd od dawna miał Fettela na oku, dlatego osadzając go w więzieniu wszczepiono mu do mózgu procesor. Od tego momentu zawsze wiadomo było, gdzie znajduje się rzeźnik. Nikt nie wie, po co Paxton zdecydował się na uderzenie w siedzibę korporacji Armacham, tłumaczy się to jego niezrównoważoną osobowością. Tak naprawdę Fettel jest niezwykle inteligentny i opanowany, o czym przekona się każdy użytkownik F.E.A.R. Paxton wykazuje się też unikatową zdolnością, którą z wypiekami na twarzy docenią wielbiciele Nekroskopa Briana Lumley’a.

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #3

Rowdy Betters

Ten bardzo sympatyczny mężczyzna to koordynator do zadań specjalnych w jednostce F.E.A.R. Jest aniołem stróżem gracza – to właśnie on obserwuje żołnierzy w akcji, udziela im wskazówek dotyczących przemierzanych instalacji, analizuje znalezione informacje, studiuje mapy i generalnie robi wszystko to, co mogłoby wymagać od podkomendnych odwrócenia uwagi od walki. Betters pełni kluczową rolę w grze.

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #4

Jin Sun-Kwon

Pochodzący z Korei Południowej ekspert w dziedzinie medycyny sądowej, który dla jednostki F.E.A.R. bada miejsca zbrodni. Łagodnie usposobiona, towarzyska i koleżeńska pani medyk potrafi pokazać pazury w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Jej pomoc związana z pracą, którą zajmuje się od czasów studiów jest nieoceniona dla prawidłowego działania grupy. Jin jest powszechnie lubiana w F.E.A.R. i wie więcej o tajemnicach jednostki niż mogłoby się to pozornie wydawać.

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #5

Doktor Harlan Wade

Pracownik korporacji Armacham, odpowiadający tam za tajne projekty (wokół jednego z nich kręci się fabuła gry). Niech nie zwiedzie Was poczciwa facjata tego staruszka. W trakcie zmagań dowiecie się rzeczy, które kilkukrotnie zmienią Wasz stosunek do tego jegomościa...

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #6

Alma

Tajemnicza ośmiolatka, która przyprawia o zawał serca grających w F.E.A.R. Kim jest i jaka jest jej rola w ponurej historii? Tego Wam nie powiemy – dowiecie się wszystkiego już 21 października, kiedy to na polskim rynku zadebiutuje pełna wersja programu!

Konkurs

W związku z naszą opowieścią mamy dla Was konkurs, którego formułę doskonale już znacie z innych zabaw tego typu. Po raz kolejny chodzi o to, aby wkleić na łamach forum (w komentarzach do tej wiadomości) najlepszą Waszym zdaniem fotografię, przedstawiającą anty-terrorystów w akcji. Każdy użytkownik może zaprezentować tylko jedno zdjęcie. Termin prezentowania fotografii mija wraz z opublikowaniem trzeciego odcinka naszego cyklu wiadomości o grze F.E.A.R., czyli w środę rano.

Ostatnio najbardziej spodobała nam się fotografia, zaprezentowana przez użytkownika o pseudonimie piokos. Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją (szczegóły w komentarzu do poprzedniej wiadomości).

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 2 - ilustracja #7

Fotografie zostaną ocenione przez członków naszej redakcji. Użytkownik, który zaprezentuje naszym zdaniem najlepsze zdjęcie, zostanie uhonorowany jednym egzemplarzem gry F.E.A.R. Nagroda trafi do rąk zwycięzcy po polskiej premierze programu, 21 października 2005 roku. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i życzymy powodzenia!

Więcej informacji na temat F.E.A.R. uzyskasz z naszej Encyklopedii Gier.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej