Dziewczyny w grze 2.0 - CD Projekt RED rusza z drugą edycją programu stypendialnego
Jesteś uczennicą szkoły średniej i marzysz o karierze w branży gamingowej? Dzięki kolejnej edycji programu stypendialno-mentoringowego im. Karoliny Grochowskiej – Dziewczyny w grze, masz szansę zaistnieć w świecie gier wideo. Nad akcją czuwa CD Projekt RED i Fundacja Edukacyjna Perspektywa.
Trzeba przyznać, że firma CD Projekt RED wie, jak inwestować w przyszłość, a są nią bez wątpienia młodzi ludzie. W tym przypadku chodzi konkretnie o dziewczęta ze szkół średnich. Dzięki współpracy naszego rodzimego producenta gier i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wystartował nabór do drugiej edycji programu stypendialno-mentoringowego Dziewczyny w grze (rekrutacja trwa do 30 października).
Dzięki wspomnianej akcji uczennice z całej Polski, dla których pasją są gry (w przyszłości być może także sposobem na życie), będą miały możliwość poznania wielu praktycznych aspektów pracy w branży, a także szansę na zdobycie cennego doświadczenia. Warto dodać, że uczestniczki, poza opieką mentorską i wsparciem merytorycznym ze strony specjalistów studia CD Projekt RED, wezmą udział w rozmaitych warsztatach i eventach, a także uzyskają wsparcie finansowe, które będą mogły przeznaczyć na rozwój i edukację.
Nasz program kierujemy do młodych dziewczyn mieszkających w mniejszych miejscowościach, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to stereotypowo „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem błędne przekonanie, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej różnorodną – mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity & Inclusion Director w CD Projekt RED.
Zeszłoroczna edycja tego projektu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem — z całego kraju napłynęło aż 1400 zgłoszeń od utalentowanych i zafascynowanych branżą gamingową dziewcząt. W wyniku procesu rekrutacyjnego wyłonionych zostało 20 najzdolniejszych kandydatek, które rozwijają swoje umiejętności pod okiem „Redów”, ale dla pozostałych uczennic z pewnością było to niezapomniane przeżycie i pozytywny bodziec do dalszej pracy w tym kierunku.
Więcej na temat programu Dziewczyny w grze możecie znaleźć pod tym linkiem.